Emekliye Promosyonda Son Durum 2017 Ödeme Takvimi Açıklandı

Emekli Promosyonu Bankalarda Değişkenlik Gösteriyor
Emekli Promosyonu Bankalarda Değişkenlik Gösteriyor

Maaşını kamu bankaları arasında yer alan bankalardan alan emeklilere promosyon müjdesi verildi. Maaşı bin lira ve altında olan emeklilere ödenecek olan emekli promosyonu 300 lira olarak belirlenirken maaşı bin lira ve 2 bin lira arasında olan emeklilere ise 375 lira ödeme yapılacak. Maaşı 2 bin liranın üzerinde olan kişilerin alacakları emekli promosyonu bedeli ise 450 lira olarak uygulanacak.

Kamu Bankaları Promosyon Verecek

Başbakan Binali Yıldırım tarafından bugün açıklanan emeklilere promosyon hakkından yararlanmak isteyen kişilerin mutlaka emekli maaşı ödemelerini kamu bankaları üzerinden almaları gerekiyor. Özel bankalardan emekli maaşını alan kişilere ise ne yazık ki promosyon ödemesi yapılmıyor.

Emeklilere Promosyon Nedir?

Emekli maaşını kamu bankaları üzerinden alan kişilere maaşlarına ek olarak yıllık bir kere olmak üzere 3 yıl üst üste ödemesi gerçekleştirilecek olan ek ödemeye emekliye promosyon kampanyası adı verilmektedir. Bu haktan yararlanmak isteyen emeklilerin maaşlarını 3 yıl boyunca aynı bankadan alacaklarına dair bir taahhütname imzalamaları gerekmektedir. Promosyon almaya hak kazanan kişilere ödemeleri kademeli olarak 2017 yılının ilk 3 ayı içinde yapılacak.

Emeklilere Faizsiz Kredi 

Üzerinde çalışılan bir diğer proje olan emekliye faizsiz kredi konusunda da çalışmalar devam ediyor. Emekli olan kişilerin bankalardan faizsiz kredi kullanmasını sağlayacak olan uygulamanın yasalaştırılması durumunda bankalar emeklilere maaşlarının 10 katı kadar faizsiz kredi kullandıracaklar. Emeklilere faizsiz kredi 2017 yılında uygulamaya geçirilecek ancak henüz kesin bir tarih belirlenmiş durumda değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Tatil Kredisi Nasıl Alınır?

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.