Emekliye Kredi Veren Bankalar

Borsa Ne İşe Yarar?

Pek çok çalışan kişinin ortak hayali emekli olmak ve artık hayatın tadını çıkarmaktır. Ancak ülkemizde emeklilere ödenen maaş tutarının son derece yetersiz olması ve emekli maaşı zamları içinde son derece düşük oranların uygulanması bu hayali emekli olduktan sonra büyük bir kabusa çevirmektedir.

Emekli olduktan sonra geçim sıkıntısı yaşayan kişilerin ise tek çareleri emekli kredisi kullanmaktır. Özellikle de maaşını aldığı bankadan kredi kullanmak için kredi başvuru formu dolduran emeklilere çok daha iyi kredi kullanma koşulları sunulurken aynı zamanda kredi onayı da çok daha kolay verilmektedir. Tabi burada emekliye kredi veren bankalar için önemli olan emekli kredisi başvurusu için form dolduran kişinin sahip olduğu kredi notu ortalamasıdır.

Düşük kredi notu ortalaması bulunan emeklilerin kredi onayı almalarına mucize gözü ile bakılırken emekli maaşı taşıma işlemlerinin sonunda kredi onayı alınması daha kolaydır. Çünkü bankalar emekli maaşının taşınması konusunda son derece istekli davranmakta olup maaşını taşıyan emeklilere çok daha iyi koşullarda kredi kullanımına izin verilmektedir.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Risk Raporu Almak Şart Mı?

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.