Çalışma hayatının sonrasında emekliye ayrılmak herkesin en çok arzu ettiği şeydir. Emeklilik sonrasında ise gelen maaş ile geçim sağlamanın yanı sıra acil ihtiyaçlar da toplu paraya ulaşılması ise bir hayli güç olabiliyor. Bankaların uyguladıkları faiz ve ödeme durumları emekliler için çok cazip gelmiyor.

Emekliye Sunulan Kredi Çeşitleri

Emeklilere sunulan kredi kampanyalarında en ideal ve ödemesi en kolay imkânı sunan ise Ziraat Bankası olarak açıklandı. Ziraat Bankasının sunmuş olduğu imkanlar sonrasında emekliler toplu para ihtiyaçlarına kavuşarak hayallerini gerçekleştirmenin rahatlığını da elde ediyorlar. Ülkemizin köklü ve en kapsamlı bankası olarak bilinen Ziraat Bankası, bünyesinde yer alan emeklilere çeşitli kredi kolaylıkları sağlamaktadır.

Emeklilere kolaylıklar sunan kredi fırsatında aynı zamanda faizsiz kredi imkanları da sunuluyor. Bankanın sunduğu kredileri kapsamına göre alabilmenizi sağlayan taşıt, ihtiyaç, konut kredisi gibi çeşitler yer alıyor. İhtiyacınıza yönelik olan kredi çeşidini seçerek uygun ödeme seçenekleri ile anında kredinizi çekebilirsiniz.

Emekliye Faizsiz Kredi İmkânı

Ziraat Bankası tarafından emekliklere sunulan kredi fırsatları içinde bulunan faizsiz kredi uygulaması ile emekliler acil nakit ihtiyaçlarını uygun ödeme seçeneği ile alabiliyor. Emekliye sunulan düşük faiz imkânından faydalanmanın yanı sıra arzu edilirse faizsiz kredilerden de yararlanılarak maddi ihtiyaçların giderilmesi mümkün olur.

Emekliye sunulan faizsiz kredi fırsatında daha düşük vade uygulamaları yer alırken sunulan kredi imkânı da alınan emekli maaşına göre belirleniyor. Düşük vadelere sahip olan faizsiz kredi de emekliler ödeme planını kendileri belirleyebiliyor.

Vadeler arasında 12, 24,36,48 olarak farklı seçenekler yer alıyor. İhtiyaç duyulan nakit ihtiyacınızı faizsiz kredi avantajı ile bankadan anında talep etmeniz mümkün. Bankanın sunduğu avantajlı kredi uygulamalarında kampanya ve şartları hakkında detaylı bilgilere sahip olmak için bankanın şubesini ziyaret ederek bilgileri banka personelinden hemen alabilirler.

Emekliye sunulan kredi fırsatları ile birçok emekli sorunsuz bir şekilde kampanyadan yararlanarak nakit ihtiyacını karşıladı. Faizsiz kredi fırsatlarından yararlanmak için bankayı bizzat ziyaret ederek başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Faizsiz Kredinin Şartları Nelerdir?

Ziraat Bankasının sunduğu emekliye faizsiz kredi şartları arasında en önemli olanı emeklinin maaşını bankadan alıyor olmasıdır. Eğer emekli maaşınızın bir başka yerden alıyorsanız maaşınızı Ziraat Bankasına yönlendirebilirsiniz. Faizsiz krediye başvurmak için banka şubeleri, internet ve cep şubeden yapabilirsiniz. Emekliye sunulan fırsattan yararlanmak için bizzat başvuru yapması gerekiyor. Başvurunuzu şubeye giderek yapmanız durumunda kredi için istenen belgeleri de yanınızda bulundurmanız işlemin süresini kısaltır.

Faizsiz Kredilerde İstenen Belgeler

Ziraat bankası tarafından sunulan emekliye faizsiz kredilerde istenen belgeler arasında ilk sırada emeklinin nüfus cüzdanı yer alıyor. Bunun yanı sıra kişinin emekli olduğunu gösteren belge istenir. Aynı zamanda emekliye sunulan faizsiz kredi fırsatından yaralanmanız için gerekli olan belgelerde ikametgâh ve altı adet vesikalık fotoğrafta yer alıyor.

Başvurunuzun yapılmasının ardından banka süreç takibini yaparak en kısa sürede size başvurunuz ile ilgili detaylı bilgiyi sunacaktır.  Emeklilere sunulan bu fırsattan yararlanacağınız nakit limitini ise emekli maaş tutarı belirliyor.

Emeklilere sunulan kampanya da emekliye 10 maaşı kadar kredi kullandırılabiliyor. Buna göre ise emekli maaşı 1000 illa 1500 TL arasında bulunan emekliler için yaklaşık olarak 10000 TL ‘ye varan kredi kullanımından faydalanabiliyorlar. Bunun yanı sıra alınacak olan kredi de vade olarak 12 ile 48 ay vade imkanından da yararlanabilirsin