Kişiler bulundukları işlerde belirli bir süre çalışıp, devlet tarafından ön görülen çalışma gününü doldurduklarında; emekli olmaya hak kazanırlar. Emekli olduktan sonra ise devlet tarafından verilen maaş ile geçim sağlamanın yanı sıra; acil bir ihtiyacın ortaya çıkması halinde, toplu para ihtiyacının giderilmesi bir hayli güçleşiyor. Hal böyle olunca emekli kişiler için bankaların uyguladıkları faiz ve ödeme imkanları; emekli bireylerin maddi durumlarına hitap etmiyor. Bankalar da emekli müşterilerinin imkanlarına uygun hizmet sunabilmek adına; emekliye faizsiz kredi imkanı sağlayacak hizmet paketleri hazırlıyorlar. Ziraat Bankası aynı zamanda bir devlet bankası olarak bu konuda en aktif girişimlerde bulunan bankalardan birisi.

Ziraat Bankası Emekliye Kredi

Emekli kişilere sunulan kredi kampanyalarında; kredi üst limiti yüksek ve vade imkanı en makul kredi, Ziraat Bankası tarafından veriliyor. Ziraat Bankası; şu anda; Emeklinin Artısı Kredi Paketi, adı altında emekli müşterilerine özel tüketici ve konut kredisi imkanları sunuyor. Ülkemizin köklü ve en kapsamlı bankası olarak bilinen Ziraat Bankası emekliye kredi verirken; faiz oranlarını da oldukça düşük tutuyor.

Ziraat Bankası emeklilere özel tüketici kredisi;

 • 20.000 TL üst sınır ile
 • 60 ay vade imkanı tanınarak
 • %1,49 faiz oranı kapsamında
 • Tahsis ücreti olarak 100 TL alınarak, emekli müşterilere sunuluyor.

Ziraat Bankası emeklilere özel konut kredisi;

 • 100.000 TL üst sınır ile
 • 120 ay vade imkanı sunarak
 • %0,99 faiz oranı ile
 • Tahsis ücreti olarak 500 TL alınarak, emekli müşterilere sunuluyor.

Ziraat Bankası Emeklilere Kredi Şartları

Ziraat Bankası; emekli müşterilerine uygun faiz ve vade imkanları ile kredi vermektedir. Emekli kişilerin kredi alabilmesi için banka tarafından aranan şartları yerine getirmesi gereklidir, aksi halde kredi alması mümkün olmayabilir.

 • Kişinin emekli maaşının Ziraat Bankasına yatıyor olması gereklidir,
 • Başvuruda bulunan kişinin TC vatandaşı olması gereklidir,
 • Kredi çeken kişinin, kredi notunun yeterli olması gereklidir.

Emekliye Faizsiz Kredi İmkanı

Emekli kişilerin ihtiyaçlarını baz alarak hazırlanan banka kredilerinde; emekliye faizsiz kredi imkanları bulmak da zaman zaman mümkün. Bankanın, emekli müşterilerine sunduğu kredi paketlerine göre faizsiz kredi alabilmenizi sağlayan;

 • Taşıt,
 • İhtiyaç,
 • Konut kredisi gibi avantajlı kredi paketleri bulmanız mümkün.

İhtiyacınıza karşılayacak olan kredi çeşidini seçerek; uygun ödeme seçenekleri ile anında kredinizi çekebilirsiniz. Genel anlamda bankalar; taşıt ve konut kredisinde faizsiz kredi imkanını çok sık sunmasa da ihtiyaç kredisi için dönemsel olarak bu imkanı sağlayabilmektedir.

Ziraat Bankası tarafından, zaman zaman emekli kişilere sunulan kredi fırsatları içerisinde yer alan, emekliye faizsiz kredi uygulaması ile emekliler; acil nakit ihtiyaçlarını uygun ödeme seçeneği ile kredi alabiliyor. Emeklilere sunulan düşük faizli kredi imkânından faydalanmanın yanı sıra bankanın kampanya düzenlediği dönemlerde kredi ihtiyacınız olması durumunda; faizsiz kredilerden de yararlanılarak maddi ihtiyaçların giderilmesi mümkün.

Emekliye sunulan faizsiz kredi fırsatında;

 • Daha düşük vade süreleri yer alıyor.
 • Kredi üst limiti de alınan emekli maaşına göre değişiklik gösteriyor.
 • Düşük vadelere sahip olan faizsiz kredi de emekliler ödeme planını kendileri belirleyebiliyor.
 • Vadeler arasında 12, 24,36,48 olarak farklı seçenekler yer alıyor.

İhtiyacınız olan nakit miktarını; faizsiz kredi avantajı ile bankadan anında talep etmeniz mümkün. Bankanın sunduğu avantajlı kredi uygulamalarında; kampanya ve şartları hakkında detaylı bilgilere sahip olmak için bankanın şubesini ziyaret ederek, bilgileri banka personelinden hemen alabilirsiniz.

Emeklilere sunulan kredi fırsatları ile birçok emekli; hızlı bir şekilde sunulan kampanyalardan yararlanarak, nakit ihtiyacını karşılayabiliyor. Faizsiz kredi fırsatlarından yararlanmak için bankayı bizzat ziyaret ederek, başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Bankalar dönemsel olarak; düşük vadeler ile emekliye faizsiz kredi imkanı sunmaktadır. Bu kampanyadan yararlanabilmek için genel de kişinin; kredi çekmek istediği bankadan, emekli maaşını alıyor olması yeterlidir. Dönemsel olarak; emeklilere faizsiz kredi imkanı sunan bankalar;

 • Ziraat Katılım Bankası,
 • Kuvveyttürk Katılım Bankası,
 • Türkiye Finans Katılım Bankası,
 • Vakıf Katılım Bankası,
 • Albarakatürk Katılım Bankası olarak sıralanabilir.

Emekli Kredisi Çekebilmek İçin Gerekli Şartlar

Emekli kredisi çekebilmek için;

 • Kişinin kredi ödemeleri, aylık gelirinin %70’i kadar olmalıdır.
 • Maaşınızın miktarına göre kredi çekmenize engel olacak, başka bir kredinizin olmaması gereklidir.
 • Yaşınızın bankanın belirlediği sınırlar içerisinde olması gereklidir.

Emekliye Faizsiz Kredinin Şartları Nelerdir?

Bankaların sunduğu; emekliye faizsiz kredi şartları arasında en önemli olanı, emeklinin maaşını bankadan alıyor olmasıdır. Bunun yanı sıra diğer şartların da sağlanması gereklidir. Emekli maaşınızı bir başka bankadan alıyorsanız, maaşınızı faizsiz kredi imkanı sunan bankaya hızlı bir şekilde yönlendirebilirsiniz. Faizsiz krediye başvurmak için banka şubeleri, İnternet ve cep şubeden yapabilirsiniz. Kişilerin bankalar tarafından sunulan kredi fırsatından yararlanabilmesi için bizzat başvuru yapması gerekiyor. Başvurunuzu şubeye giderek yapmanız durumunda, kredi için istenen belgeleri de yanınızda bulundurmanız işlemin süresini kısaltır.

Faizsiz Kredilerde İstenen Belgeler

Bankalar tarafından emekliye faizsiz kredi imkanı sunan hizmetlerde istenen belgeler;

 • Kişinin kendine ait olan nüfus cüzdanı,
 • Kişinin emekli olduğunu gösteren belge,
 • İkametgâh,
 • Altı adet vesikalık fotoğrafta olarak sıralanıyor.

Bazı bankalar bu belgelere ek olarak farklı belgeler de talep edebiliyor.

Başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra; banka emekliye faizsiz kredi sürecini başlatıyor ve en kısa sürede size başvurunuz ile ilgili detaylı bilgiyi sunuyor.  Emekli kişilere sunulan faizsiz kredi hizmeti; ne kadar nakit çekebileceğinizi yani nakit limitinizi; emekli maaş tutarınızı göz önünde bulundurarak belirliyor.

Emekli Maaşının 10 Katı Kredi Kampanyası

Emeklilere sunulan kampanyada; emekli olan kişiye, 10 maaşı kadar kredi kullanma imkanı sağlanabiliyor. Buna göre ise emekli maaşı 1.000 TL illa 1.500 TL arasında bulunan emekliler için yaklaşık olarak; 10.000 TL  nakit kredi kullanma imkanı veriliyor. Bunun yanı sıra söz konusu olan kredi için vade olarak; 12 ile 48 ay ödeme imkanı sunuluyor.

Faizsiz Kredi 

Bankalar dönemsel olarak faizsiz kredi imkanını hem emekli hem de diğer müşterileri için sunmaktadır. Faizsiz kredi imkanından yararlanmak için genel olarak bankaların; maaş müşterisi, emekli maaşı müşterisi, KOBİ hizmeti alan bir banka müşterisi olmanız yeterlidir. Faizsiz krediler; düşük vadeli ve üst limiti düşük kredilerdir. Banka bu krediyi verirken hızlı bir şekilde tahsil etmeyi önemser aksi halde bankanın sunduğu bu kredi kampanyasından fayda sağlaması mümkün olmaz. Genel olarak yılbaşı ve yaz dönemlerinde faizsiz kredi imkanı yakalamanız mümkündür. Bu tür kredi kampanyaları 1 ya da 2 ay ile sınırlıdır; uzun süre kampanyalar arasında yer almaz. Bazı durumlarda bankanın kendi bünyesindeki sayılı müşterilerine de faizsiz kredi imkanı sunduğu gözlemlenmektedir. Faizsiz kredi imkanından yararlanmak isteyen kişilerin bankanın maaş müşterisi olması önemlidir. Diğer kredilerde olduğu gibi taşınmazı ipotek ettirerek bu kredilerden yararlanma imkanınız mümkün değildir.