2019’da Ziraat Bankasından faizsiz kredi kullanacaklar için belirlenecek olan başvuru tarihi henüz açıklanmamaktadır. Bankaların 2019 yılı içerisinde sunmayı amaçladığı emekliye faizsiz kredi uygulaması için çalışmalar devam etmektedir. Emeklilere yönelik şuan için uygulana kredi koşulları, Ziraat Bankası emeklilik hesabı sahibi olan kişilere düşük faiz oranları ile kullandırılan seçeneklerden oluşmaktadır. Düşük faizli kredilere yönelik başvurular Ziraat Bankası şubelerinden yapılmaktadır. Başvurunun nasıl yapılacağı ve gerekli evrakların neler olduğu yazı içerisinden öğrenilebilmektedir.

Ziraat Bankası Emekliye Faizsiz Konut Kredisi Çeşitleri

Faizsiz kredi kullanacak emekliler için belirlenecek başvuru tarihi Ziraat Bankasınca henüz açıklanmamıştır. Emekliler şuan için faizi düşük kredilerden Ziraat Bankası kanalınca yararlanmaktadır. Ziraat Bankası bünyesinde emekli hesabı bulunan müşteriler, düşük faiz oranlı kredilerden yaralanabilmektedir. Düşük faizli krediler geri ödeme planlarında aylık uygun miktarlarda taksit olanağı sağlamaktadır. Kredilerin vade imkanları uzun ve ödeme kolaylığı sağlayacak şekilde düzenlenmektedir. Düşük faiz oranları ile sunulan kredi çeşitleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Emekliye konut kredisi
 • Emekliye ihtiyaç kredisi

Ziraat bankası şuan için emekliye faizsiz kredi uygulaması yerine düşük faizli konut ve ihtiyaç kredisi kullandırmaktadır. Emekliler kullandıkları konut kredileri için % 0.99, ihtiyaç kredileri için % 1.49 rakamlarından faiz uygulaması görmektedirler. Kredi için başvurunun nasıl yapılacağı ve gerekli evraklar yazı içerinde yer almaktadır.

Ayrıca sitemizden ofis kredisi için gerekli belgelere bakabilirsiniz.

Emekliye Faizsiz Konut Kredisi Ziraat Bankası

Faizsiz konut kredisi kullanacak emekliler için belirlenen başvuru tarihi Ziraat Bankası kanalınca henüz açıklanmamıştır. Ziraat Bankasının 2019 yılına yönelik açıklamada bulunduğu düşük faizli kredi koşulları ise konut kredileri ve ihtiyaç kredileri için uygulanmaktadır. Maaş hesabı Ziraat Bankasında bulunan emekliler 100 bin tl tutarında limite sahip konut kredisinden % 0.99 faiz uygulaması ile yararlanmaktadır. Emeklilere yönelik konut kredisi koşulları ise şu şekilde sıralanmaktadır:

 • 100 bin tl limit ile kullanılmaktadır.
 • 120 Ay vade seçeneği sunulmaktadır.
 • Faiz oranı % 0.99 olarak belirlenmiştir.
 • Aylık 1.427 tl geri ödeme koşulu içermektedir.

Bu kredi çeşitleri ile emekliye faizsiz kredi koşulları için zemin hazırlanmaktadır. Emekli kredisi başvurusu Ziraat Bankası şubelerine yapılmaktadır. Başvurunun nasıl yapılacağı ve gerekli evraklar son başlık içerisinden öğrenilmektedir.

Emekliye Faizsiz İhtiyaç Kredisi Ziraat Bankası

Faizsiz ihtiyaç kreşi kullanacak emekliler için Ziraat Bankası’nın açıklamış olduğu bir tarih bulunmamaktadır. 2019 yılına dair açıklama yapılan ve kullanımı sağlanan krediler, düşük faizli olarak belirlenmektedir. Ziraat Bankasından emekli maaşı ödemesi alan kişiler düşük faizli ihtiyaç kredisi koşullarından faydalanabilmektedirler. Banka, emekliye faizsiz kredi kullanımı sağlamak için çalışmalara devam etmektedir. Düşük faizli emekli ihtiyaç kredisi % 1.49 rakamında faiz oranı le sunulmaktadır. Emeklilere sunulan kredi özellikleri ise şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Kredi kullanım limiti 20 bin tl olarak belirlenmiştir.
 • Aylık ödeme taksitleri 546 tl olarak talep edilmektedir.
 • Uygulana faiz oranı % 1.49 olarak belirlenmektedir.
 • Sağlanan vade imkanı ise 60 ay olarak sunulmaktadır.

Banka kredilerine başvuru için Ziraat Bankası şubeleri ziyaret edilmelidir. Başvurunun nasıl yapılacağı ve gerekli evraklar son başlık içerisinde yer almaktadır.

Emekliye Faizsiz Kredi Kullanma Şartları

Faizsiz kredi başvuruları için Ziraat Bankası tarafından 2019 yılına yönelik bir açıklama bulunmamaktadır. Emeklilere sunulan krediler konut ve ihtiyaç kredisi çeşitlerinde % 0.99 ve % 1.49 faiz oranları uygulanarak kullandırılmaktadır. Bu faiz oranları emekliye faizsiz kredi kullanımı sağlayacak ileriye yönelik kredi modelleri için temel oluşturmaktadır. Düşük faizli kredi emekli kredisi çeşitlerinden yararlanmak için şartlar şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Daha önce kullanılan bir kredi ile ilgili yasal takibe düşülmüş olmamak gerekmektedir.
 • 75 yaşın üstünde olunmaması gerekmektedir.
 • Kredi talebi yapılan limitin aylık ödemeleri, kişinin aylık gelirinin yarısını geçmemelidir. Bu ayarlama banka kanalınca başvuruda otomatik olarak yapılmaktadır.

Bu şartlara uygun olan emekliler, Ziraat Bankası üzerinden düşük faiz oranları ile kredi kullanabilmektedirler. Kredi başvurusunun nasıl yapılacağı ve istenilen evraklar alt başlık içerisinde öğrenilebilmektedir.

Neden kredi alamıyorum? Linke tıklayarak detayları öğrenebilirsiniz.

Emekliye Faizsiz Kredi Başvurusu Ziraat Bankası

Kredi başvurusu yapacak emekliler Ziraat Bankasınca açıklanmış olan faizsiz bir kredi ürünü bulunmamaktadır. Bankanın sunduğu faiz oranları düşük yapıda oluşturularak kredi kullanımı gerçekleştirilmektedir. Bankanın, emekliye faizsiz kredi kullanımı için çalışmaları devam etmektedir. Sunulan faiz olanakları yüzde 0.99 ve 1.49 olarak belirlenmektedir. Konut Kredileri ve ihtiyaç kredileri alanında emekli kredisi başvurusu alınmaktadır. Başvuru için izlenecek yol şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Ziraat Bankası şubelerine gidilmelidir. Ziyaret sırasında alt başlıkta sunulan evraklar kişinin yanında bulunmalıdır.
 • Banka şubesi müşteri temsilcileri yoluyla konut kredisi başvuru formu ya da ihtiyaç kredisi başvuru formu doldurulmalıdır.
 • Forma evrakların eklenmesi ve imza atılması ile başvuru tamamlanmaktadır.

Başvuru sonrası talebin olumlu sonuçlanması halinde, banka kişi ile formda yer alan telefon numarasından iletişime geçmektedir. Kişi banka şubesine giderek kredi limitini teslim almaktadır.

Ziraat Bankası Emekliye Faizsiz Kredi Başvuru Evrakları

Emekli kredisi başvurusu yapacakların evrakları banka kanalınca kredi başvuru formuna eklenmektedir. Formların tam olarak teslim edilmesi halinde emeklilere yönelik düşük faiz oranlarından yararlanılabilmektedir. Evrak teslimi gerçekleştirmeyen kişilerin başvuruları onaylanmamaktadır. Ziraat bankası emekliye faizsiz kredi kullanımı konusunda 2019 yılına ilişkin bir açıklamada bulunmamıştır. Kullandırılan krediler düşük faizli olarak şekillenmektedir. Başvuru formuna ek olarak istenilen evraklar şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Maaş cüzdanı fotokopisi
 • Sicil kaydı
 • Konut kredisi kullanacaklar için gelir belgesi

Bu evrakların başvuru formuna eklenmesi ile birlikte talep işlemi tamamlanmaktadır. Emekli kredisi onaylanması halinde banka formda yer alan iletişim bilgilerinden kişiyi haberdar etmektedir. Onaylanan kredi limitinin çekimi banka şubelerinden kimlik bilgileri ile yapılmaktadır.