Emekliye Faizsiz Kredi  ile  Emekli olanlar için en büyük problemlerden birisi ihtiyaçları doğrultusunda kredi kullanmak haline gelmişken bankalar tarafından bu soruna çözüm bulunması için çeşitli yöntemler denenmeye başladı. Ancak bunlar arasında en büyük kolaylığı sağlayan bankanın

Ziraat Bankası olduğu belirlendi. Emekli maaşlarının ortada olduğu son zamanlarda çeşitli ihtiyaçlar ve yatırımlar için emeklilerin banka kredilerine yönelmeleri ödeme imkanları doğrultusunda değişiklik göstermeye başladı.

Çekilen kredilerin faizleri ile birlikte ödenmesi çeşitli sıkıntılara yol açtığı ve emeklileri büyük oranda zorladığı için bu anlamda faizsiz kredi imkanlarının Ziraat Bankası tarafından sunulmasının ardından emeklilerin derin bir nefes aldığı belirtildi.

Ülkenin en büyük ve en kapsamlı devlet bankalarından birisi olan Ziraat Bankası bünyesinde barındırdığı binlerce emekliye destek olabilmek için çeşitli kolay kredi imkanları sunmaya devam ediyor. Emeklilerin ihtiyaçlarını kolaylıkla sağlayabilecekleri ve bu anlamda kolay ödeme yöntemleri seçebilecekleri faizsiz kredi imkanları ile rahatlayacakları öngörülüyor. Ziraat Bankası tarafından emeklilere konut kredisi, taşıt kredisi, ihtiyaç kredisi gibi pek çok alanda destek verdikleri belirtildi.

Emekliye Faizsiz Kredi İmkanı

Ziraat Bankası tarafından emeklilerin ihtiyaçları doğrultusunda nakit para ihtiyaçlarını karşılamaları için verilecek kredilerin faizsiz ödeme seçeneklerini de bünyesinde barındırdığı ifade edildi. Ziraat Bankası tarafından emeklilere düşük faiz imkanları olduğu gibi hiç faiz alınmadan verilen kredilerin de bulunduğu ifade edildi.

Bunun üzerine düşük vadeler ile sunulan kredi imkanları emeklilerin maaşlarına göre düzenlendiği ifade edildi. Düşük vade imkanları arasında emeklilerin ödeme planları dahilinde seçebilecekler. 12 – 24 – 36 – 48 ay vade oranları ile sunulmuş olması dikkat çekiyor.

Son zamanlarda Ziraat Bankası tarafından emekliye faizsiz kredi kampanyasının şimdiye kadar sorunsuz bir şekilde pek çok emekliye hizmet sunduğu ifade edilirken kampanyanın şartları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isteyenlerin banka şubelerinden daha detaylı bilgi almaları mümkündür.

Başvurularda bizzat bankalardan yapılıyor. Ancak son yapılan çalışmalar kapsamında evde şube telefonundan ulaşarak emekliye faizsiz kredi kampanyasına başvurmanın mümkün olduğu ifade edildi.

Bu anlamda emeklilik belgesi, nüfus cüzdanı, ikametgah adresinin ve  6 adet vesikalık fotoğrafın gerektiği evrakların hazırlanarak başvurudan sonra banka şubesine ulaştırılması gerekiyor.

Başvurunuzun incelemenin ardından onaylanması ile birlikte belirlediğini vadelerde ödeme planı çıkararak belirli miktarda kredi çekebilir ve bu sayede nakit ihtiyacınızı hızlı ve avantajlı bir şekilde karşılayabilirsiniz.