Ağırlaşan yaşam koşulları altında emeklilerin desteklenmesi amacı ile geliştirilen emekliye faizsiz kredi kullandırımı için yapılan çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor. Yapılan ilk açıklamanın ardından uzun bir süre geçmesi pek çok emeklinin “emekliye faizsiz kredi var mı?” sorusunu yöneltmesine neden olurken kredi kullanımı için kesin bir tarih hala açıklanmamış durumda.

Emekli olan kişilerin emekli maaşlarını aldıkları banka üzerinden 10 emekli maaşı kadar faizsiz kredi kullanmalarını sağlayacak olan kampanya üzerinde hala çalışmaların devam ettiği belirtiliyor. Yürütülen çalışmalarda bankalar ile protokol anlaşması üzerinden birkaç maddede anlaşmazlık olduğu ve bu maddelerin üzerinde gerekli uzlaşma ortamının oluşturulması için çalışıldığı gelen ilk haberler arasında yer alıyor.

İlk olarak “emeklilere müjde” sloganı ile duyurulan ve ardından yapılan çalışmalar ile gerçekten emekliler arasında büyük sevinç yaşanmasına neden olan projenin ne zaman hayata geçirileceği büyük merak konusu oldu. Avantajlı ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen emeklilerin faizsiz kredi paketlerinin bir an önce hayata geçirilmesini bekledikleri görülürken kredi çekmek isteyen emeklilerin de bu beklenti ile isteklerini erteledikleri görülüyor.