Emeklilere kredi müjdesi geldi. Kredi kullanmak istiyorum diyen emekliler için özel olarak geliştirilen yeni paket kapsamında kamu bankalarından kredi kullanan kişilere faizsiz ihtiyaç kredisi kullanma fırsatı sunulurken aynı zamanda 12 ay geri ödemesiz kredi kullanılmasına da olanak sağlanıyor.

Üstelik emekliye faizsiz kredi kampanyasından hem kamu emeklileri hem de özel sektörden emekli olan kişiler için geçerli olacak. Kampanyanın en dikkat çeken yanı ise kampanya ile beraber emeklilere özel olarak 48 ay vadeli kredi kullanılmasına olanak sağlanacak olması. Bilindiği üzere normal ihtiyaç kredisi paketlerinde 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanımı yasal olarak mümkün değil. Ancak emeklilere özel olarak sunulan kampanya kapsamında emeklilere 48 ay vadeli kredi kullanılmasına olanak sağlanacak.

Yine özel bankalardan kredi kullanmakta zorlanan ya da düşük kredi notu ortalaması nedeni ile kredi alamayan emeklilerde oluşturulan yeni kredi paketinde kolay bir şekilde kredi onayı alabilecek. Kredi kullanmak isteyen emeklilerin mutlaka kamu bankaları üzerinden kredi başvurusunda bulunması gerekecek. Oluşturulan kredi paketlerinden yararlanmak isteyen ve faizsiz emekli kredisi kullanmak isteyen kişilerin istenilen prosedürü takip ederek kredi başvuru evrakları hazırlanarak teslim etmeleri durumunda kredi kullanmalarına olanak sağlanacak.

Kamu emeklileri için benzer uygulamalar bulunurken paketten özel sektörden emekli olan kişilerde oluşturulan bu yeni kredi paketinden yararlanabilecek. Faizsiz ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen emeklilere hitap eden pakette yüz güldüren detaylardan biride 12 ay geri ödemesiz kredi kullanımına izin verilmesi. Bu sayede geçim sıkıntısı yaşayan emekliler çektikleri kredi sayesinde rahat bir nefes alacak hem de 1 sene boyunca ödeme yapmayacakları için kendilerini toplama fırsatı yakalayacaklar.