Büyük bir merakla beklenen emeklilere promosyon için beklenen ilk adımı Ziraat Bankası attı. Ziraat Bankası emeklilere promosyon ödemesi için kesin tarihi açıkladı.

Buna göre ilk ödemeler Mart ayı itibari ile başlıyor. Emeklilere promosyon ödemesi için kimlik numarasının son hanesine göre ödeme yapılacak.

Kimlik Numarasına Göre Emekli Promosyon Ödemeleri 

Ziraat Bankası emekli promosyon ödemesi için kimlik numaralarının son numarasına göre liste hazırlıyor. Buna göre Ziraat Bankası üzerinden emekli promosyon ödemesi alacak olan emeklilerin kimlik numaralarının son rakamının 0 ya da 2 olması durumunda Mart ayından itibaren ödemelere başlanacak.

Kimlik numarasının son rakamı 4 ve 6 ile bitenlerin ödemelerine Mayıs ayı itibari ile başlanırken son rakamı 8 ile bitinlerin ödemeleri ise Mayıs ayından itibaren promosyon ödemelerini almaya hak kazanacaklar.

Ziraat Bankası Emekli Promosyon Ödemesi Ne Kadar Olacak?

Yapılacak olan ödemeler için açıklamada bulunan banka 3 yıllık peşin promosyon ödemesinde bulunacağını duyurdu. Buna göre ödeme yapılacak olan tutar 1.000 TL altında emekli aylığı alanlara 300 TL, 1.000 TL ila 2.000 TL arasında emekli aylığı alanlara 375 TL, 2.000 TL üzerinde emekli aylığı alanlara 450 TL tutarında ödeme yapacağını açıkladı.

Promosyon ödemesi almak isteyen kişilerin tek yapmaları gereken 3 yıl boyunca emekli maaşlarını Ziraat Bankasından alacaklarına dair bir taahhütname imzalamak ve bu süre dolana kadar emekli maaşlarını başka bir bankaya taşımamak. Emekli promosyonundan yararlanmak isteyen kişilerin banka şubesini ziyaret ederek bu sözleşmeyi imzalamaları yeterli oluyor. Kesinlikle bankaların bunun için otomatik ödeme talimatı verilmesi gibi ek taleplerde bulunması ya da farklı sözleşmeler imzalatmaya çalışmasına izin verilmiyor.