Emekli maaşlarının anlaşmalı bankalar üzerinden alınması halinde fazladan ödeme yapılmasını içeren emeklilere promosyon çalışmaları ile sona gelindiği duyuruldu. “Emeklilere promosyon ne oldu?” sorularının artması üzerine yapılan yeni açıklamada uygulamanın en geç  2017 yılının sonu ya da 2018 yılının ilk günlerinde hayata geçirileceği duyuruldu.

Emeklilere Promosyon Nedir?

Bankalar ile yapılan protokol görüşmeleri sonucunda maaşını düzenli olarak belirli bir bankadan alma taahhüdünü veren emeklilere bankaların yapacakları ekstra ödeme emeklilere promosyon çalışması olarak isimlendirilmektedir.

Emeklilere Promosyon Ne Zaman Verilecek?

Emeklilere promosyon parası için yapılan açıklamaların ardından emeklilerin gözleri bankalara çevrilirken yapılan kesin bir tarih açıklaması bulunmuyor. Bankaların yaptığı ciddi pazarlıklarda sona geldiği belirtilirken promosyon çalışmasının çok kısa sürede hayata geçirilmesi bekleniyor.

Yapılan son düzenlemelerin ardından verilen kararlar doğrultusunda emekli maaşını daha uzun süre hesabında bırakacağına söz veren emeklilere daha fazla ödeme yapılacağı belirtilirken ödemelerde belirleyici olan en önemli husus emeklinin ne kadar maaş aldığı ve bu maaşı hesapta ortalama kaç gün tuttuğu olacak gibi görünüyor.