Emekli maaşlarının ülkemizde son derece yetersiz seviyelerde yer alması ve yaşam koşullarının giderek ağırlaşmaya devam etmesi ne yazık ki emekli maaşının yetersiz kalmasına ve emeklilerin bir çıkar yol aramalarına neden olmaktadır. Ay sonunu getirmekte zorlanan pek çok kişi ise emeklilere kredi veren bankalar üzerinden kredi çekmeyi tercih etmektedir.

Emeklilere Faizsiz Kredi

Kredi kullanmak istiyorum diyen kişileri en çok zorlayan konuların başında yüksek kredi faiz oranları yer almaktadır. Kredi dosya masrafları ile birleşen kredi faiz oranları emeklilerin kredi kullandıktan sonra biraz rahatlamanın ardından bir süre sonra yeniden ödeme konusunda zorlanmaya başlamaktadır. Bu nedenle faizsiz kredi kullanmak çok önemlidir.

Özel bankalar faiz gelirinden vazgeçmek istemediği için bu tip kredilere sıcak bakmazken devlet bankası olan Ziraat Bankası emeklilere faizsiz kredi kullanımı için dönemsel kampanyalar düzenlemektedir. Bu kampanyalara katılan kişiler çok daha avantajlı koşullarda kredi kullanmaya hak kazanmaktadır.

Emeklilere Faizsiz Kredi 2016

Emekli olan kişilerin yaşadıkları zorlukların aşılması konusunda devlet tarafından düzenlenen faizsiz kredi kampanyası henüz proje kapsamında yer alıyor. Projenin hayata geçirilmesi durumunda emeklilerin daha uygun koşullarda kredi desteği almaları sağlanırken bu sayede emeklilerin korunması amaçlanmaktadır.

Ancak projenin hazineye son derece ağır bir yük getirmesi nedeni ile henüz koşulların tam olarak belirlenmesi mümkün olmadığı için zorlu bir süreci içermektedir. Çalışmanın sonuçlandırılması için yıl sonu beklenirken kredinin onaylanması durumunda emeklilerin yaşadıkları sıkıntıların büyük bir çoğunluğunu aşılması sağlanacaktır.