Emekli olan kişilerin son derece düşük olan emekli maaşı ödemeleri nedeni ile zor geçinmeleri pek çok bankanın emekli kredisi kampanyaları düzenlemesine neden olmaktadır. Emekli kredisi veren bankalar sayı olarak her geçen gün artarken ne yazık ki emekliye faizsiz kredi konusunda ise devam eden çalışmalara rağmen kesin bir açıklama bulunmamaktadır.

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar

2016 yılının sonuna yetiştirileceği açıklanan ancak hala resmiyet kazanmayan emekliye faizsiz kredi uygulaması için gerekli yasal çalışmaların henüz tamamlanmaması nedeni ile faizsiz emekli kredisi henüz kullandırılmamaktadır.

Ancak yüksek kredi dosya masrafı tahsil ederek faizsiz ihtiyaç kredisi kullandıran bankalar bulunmaktadır. Aynı şekilde emekliye faizsiz kredi Ziraat Bankası tarafından da henüz kullandırılmaktadır.

Emekliye Kredi PTT

Kolay kredi kullanmak isteyen emeklilere PTT şubeleri üzerinden kredi kullanma fırsatı sunulmaktadır. Ancak bu hizmetten yararlanmak isteyen emeklilerin mutlaka maaşlarını PTT şubelerinden almaları gerekmektedir. Maaşını PTT’den alan emekliler için gelir belgesiz kredi kullanma imkanı sağlanmakta olup kredi faiz oranları da olduça uygun seviyelerde tutulmaktadır.