Bankalardan İhtiyaç kredisi kullanacak emekliler Ziraat Bankası, Vakıf Bankası, TEB Bankası ve İş Bankası kanalı ile emekli kredisi kullanabilmektedir. Bankaların 75 yaşını aşmamış emeklilere sunduğu emeklilere ihtiyaç kredisi seçenekleri düşük faiz oranları üzerinden hesaplanmaktadır. Emeklilerin maaş çekimi sağladığı bankalardan kullanabilecekleri kredi çeşitleri, uzun vadeli ve düşük aylık rakamları içeren ödeme planlarını sunmaktadır. Emekli kredisi başvuruları için seçilen bankaların şubelerinin ziyaret edilmesi gerekmektedir. Başvuru sırasında izlenecek yol ve gerekli evraklar yazı içerisinde sunulmaktadır.

Çalışmayana uygun kredi veren bankalar yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Emeklilere İhtiyaç Kredisi Ziraat Bankası

Ziraat Bankasından emekli kredisi kullananlar düşük faiz oranlarından yararlanmaktadır. Kredi kullanımı sağlayacak olan emekliler 75 yaşını aşmamış olmalıdır. 75 yaşını aşmamış olan emeklilere geri ödeme seçeneklerinde düşük miktarda taksitlendirme uygulanmaktadır. Ziraat Bankasının emeklilere sunduğu ihtiyaç kredisi koşullarından birkaçı şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Ziraat Bankası emekliye ihtiyaç kredisi limitlerinde 10 bin tl tutar sağlayabilmektedir. Aylık ödemeler 523 tl olarak gerçekleştirilirken uygulanan faiz oranı % 1.59 olarak belirlenmektedir. 24 ay vade olanağı sağlanmaktadır.
 • Ziraat Bankası emekliye ihtiyaç kredisi olarak 15 bin tl tutar kullanımında aylık 785 tl ödeme talep etmektedir. Faiz oranı % 1.59 olan kredi, 24 ay vade imkanı ile sunulmaktadır.

Bu kredilere başvuru yapmak için Ziraat Bankası şubelerine gidilmesi gerekmektedir. Şubelerden başvuru işlemlerinin nasıl yapılacağı ve gerekli evraklar hakkında bilgi son başlık içerisinden öğrenilebilmektedir.

Emeklilere İhtiyaç Kredisi Vakıf Bankası

Vakıfbank emekli ihtiyaç kredisi özellikleri arasında düşük faiz uygulaması ve uzun vade imkanı yer almaktadır. 75 yaşını aşmamış ve maaş hesabının Ziraat Bankasında bulunduğu emekliler, kredi koşullarından düşük aylık geri ödeme olanakları ile yararlanmaktadır. Vakıf Bankası’nın emeklilere ihtiyaç kredisi olarak sunduğu limit ve vade imkanlarının bir kaçı şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Vakıf Bankası emeklilere ihtiyaç kredisi 10 bin tl limit ile kullandırıldığında aylık olarak 520 tl geri ödeme talep edilmektedir. Kredi faiz oranı % 1.55 olarak belirlenirken 24 ay vade olanağı tanınmaktadır.
 • Vakıf Bankası emekli ihtiyaç kredisi 15 bin tl limit ile kullandırıldığında aylık olarak 781 tl geri ödeme seçeneği sunulmaktadır. Kredi faiz oranı % 1.55 olarak belirlenirken 24 ay vade imkanı sunulmaktadır.

Vakıfbank emekli ihtiyaç kredisi başvurusunun nasıl yapılacağı ve gerekli evraklar son başlık altından aktarılmaktadır. Başvuru için şubelerin ziyaret edilmesi gerekmektedir.

Emekli İhtiyaç Kredisi TEB

TEB Bankası emekli kredi kullanıcıları geri ödeme planlarında gelir yapısına uygun ödeme imkanlarından yararlanmaktadır. Düşük faiz oranları ve uzun vade koşulları sağlayan banka, emekli kredilerinden faydalanılması için 75 yaşını aşmamış olmayı şart koşmaktadır. TEB Bankasının sunmuş olduğu emekli ihtiyaç kredisi hesaplamalarından birkaçı şu şekilde sıralanmaktadır:

 • TEB Bankası 15 bin tl kredi limiti kullanımı için aylık 790 tl taksit ödemesi uygulamaktadır. Kredi faiz oranı % 1.64 olarak belirlenirken vade olanağı 24 ay olarak sunulmaktadır.
 • TEB Bankası 10 bin tl emekliye ihtiyaç kredisi sağladığında aylık 527 tl geri ödeme taksiti talep etmektedir. Kredi üzerinde uygulanan faiz oranı % 1.64 olup, vade olanağı ise 24 ay olarak sunulmaktadır.

TEB Bankası emekli ihtiyaç kredisi başvuruları TEB şubelerinden yapılmaktadır. Başvuru için gerekli evraklar ve başvuruda izlenecek yol son paragraf içerinde yer almaktadır.

Emekli İhtiyaç Kredisi İş Bankası

İş Bankası emekli kredisinden yaralanalar 75 yaşını aşmamış olmalıdır. Yaş koşulunu sağlayan emekliler kredi olanaklarından uygun ödeme planları ile yararlanmaktadır. Ödeme planlarında oluşturulan aylık ödemeler maaş tutarını geçmeyecek şekilde hesaplanmaktadır. Düşük faiz oranları ve uzun vade imkanları sunulmaktadır. İş Bankası kanalı ile emekli kredisi kullanacak olan kişiler için oluşturulan limit ve vade hesaplamalarından bir kaçı şu şekilde sıralanmaktadır:

 • İş Bankası emekli kredisi 10 bin tl limit ile kullandırıldığında aylık 529 tl geri ödeme talep edilmektedir. Kredi faizi % 1.67 oranında hesaplanırken vade olanağı ise 24 ay olarak sunulmaktadır.
 • İş Bankası emekli kredisi 15 bin tl olarak kullanıldığında aylık ödeme miktarı 793 tl olarak talep edilmektedir. Kredi faiz oranı % 1.67 olarak hesaplanıp, kredi vadesi 24 ay olarak sunulmaktadır.

İş Bankası emekli ihtiyaç kredisi başvurusu banka şubelerinden gerçekleştirilmektedir. Başvuruda izlenecek yol ve başvuru için gereken evraklar alt başlık içerisinde sunulmaktadır.

En kolay kredi veren bankalara buradan ulaşabilirsiniz.

Emeklilere İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Kredi başvurusu yapacak emekliler yukarıdan seçilen bankalardan hangisinde emekli hesapları bulunuyor ise o bankanın şubesine gitmelidir. Banka şubesinde bulunan müşteri temsilcisi ile birlikte emeklilere ihtiyaç kredisi sunulan başvuru formu doldurulmalıdır. Forma ek olarak istenilen evraklar şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Maaş cüzdanı fotokopisi
 • Gelir belgesi

Bu evrakların başvuru formuna eklenmesi ile başvuru işlemi şubede tamamlanmaktadır. Kredi kullanmak isteyen kişilerin 75 yaşını aşmamış olması gerekmektedir. Kredi onayı banka kanalınca formda bulunan telefon numarası yolu ile bildirilmekte ve ilerleyen zamanlardan kredi limitinin şubeden çekilmesi sağlanmaktadır.