Emeklilere Faizsiz Kredi Verilecek Mi?

Borsa Ne İşe Yarar?

Emeklilerin faizsiz kredi kullanımı ile ilgili olarak tüm çalışmalar büyük bir titizlikle sürdürülürken faizsiz kredi kullanmak isteyen emeklilerin sabırsız bekleyişi de devam ediyor. Basında çıkan “emekliye faizsiz kredi müjdesi” haberlerinin üzerinden aylar geçmesine rağmen kredi kullanamayan emekliler 2017 yılının ilk ayında artık bu krediyi kullanmayı bekliyor.

Emeklilere Faizsiz Kredi Ne Zaman Yürürlüğe Girecek?

Faizsiz emekli kredisi için tüm çalışmalar devam ederken şu an için ilan edilen kesin bir tarih bulunmuyor. Ancak kredi paketinin en geç 2017 yılının ilk çeyrek sonu olan Mart 2017 tarihine kadar çıkarılması bekleniyor. Acil nakit para ihtiyacı duymasına rağmen faizsiz kredi paketinden yararlanmak için bekleyen emeklilerin bu nedenle biraz daha sabretmesi ve kredi kullanmak yerine beklemeleri öneriliyor.

Emekliye Faizsiz Kredi Ziraat Bankası 

Pek çok emekli faizsiz kredi kullanımını Ziraat Bankası üzerinden almayı amaçlarken hükümet ise her emeklinin kendi emekli maaşı ödemesini aldığı banka üzerinden kredi kullandırmayı amaçlamaktadır. Bunun nedeni ise maaşının 10 katı kadar tutarda kredi kullanan her emeklinin ödemesinin otomatik olarak her ay düzenli bir şekilde maaşından kesilerek yapılmasını sağlamaktır.

Emekliye Faizsiz Kredi PTT 

PTT üzerinden emekli maaşı alan kişilerin faizsiz emekli kredisi desteğini PTT üzerinden almaları amaçlanmaktadır. Emekliye 10 maaş tutarı kadar faizsiz kredi desteği 48 ay vadeli olarak kullandırılacak olup kredi taksit tutarı her ay ödenen emekli maaşından düzenli olarak kesilerek tahsil edilecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   İhtiyaç Kredisi Ödenmezse Ne Olur, Hapis Cezası Var Mı?

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.