Emekliler için en büyük sorunlardan birisi olan Kredi çekmek artık sorun olmaktan çıkıyor. Bu yazımızda sizlere  Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar ı inceleyeceğiz.Günümüzde artık pek çok bankalar emeklilere kredi imkanı sağlamaktadır, kredinin boyutuna bağlı olarak bankanın kredi üzerine eklemiş olduğu faiz oranıda değişiklik göstermektedir.

Fakat bazı bankalar emeklilere özel olarak faizsiz kredi imkanı sağlamaktadır,  emeklilerde bu bankalardan faizsiz olarak kredi kullanma avantajını yaşayabilirler.Günümüzde emekliler ziraat bankası üzerinden faizsiz olarak konut kredisi, ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi kullanabilirler.

Ayrıca bankalar emeklilik maaşınızı belirtilen bankalar üzerinden çekmeniz durumunda size özel kredi imkanı sağlamaktadır.İşte emeklilere kredi imkanı sağlayan bankalar aşağıdaki gibidir;

  • Garanti Bankası
  • Yapı kredi
  • Ziraat bankası
  • İş bankası
  • Vakıfbank

yukardaki bankalarda sizlerde rahatlıkla emekli olarak kredi kullanabilirsiniz.Ayrıca bankaların emeklilere özel kredi kampanyalarından daha detaylı bilgiyi kendi sitelerinden ve size en yakın şubelerinden öğrenebilir, bankaların personeli yardımıyla kredi başvurusunda bulunabilir veya daha önceden yapmış olduğunuz kredi başvurusunun sonucunu takip edebilirsiniz.