Yaşamın en ağır koşulları altında her geçen gün biraz daha ezilmeye devam eden emeklilerin desteklenmesi için emekli kredisi paketleri kullanıma sunulmaktadır. Özellikle de faizsiz emekli kredisi için yürütülen çalışmalar emeklilere ihtiyaç duydukları desteği sağlaması açısından son derece faydalı bulunmaktadır.

Emeklilere Faizsiz Kredi 

Yeni çıkarılması planlanan yasa ile beraber emeklilere faizsiz kredi verilmesi planlanmaktadır. Buna göre emeklilere maaşlarının 10 katına kadar kredi desteği verilmesi amaçlanırken bu kredi desteğinin ödemesi ise maaştan otomatik olarak kesintiler yapılarak tahsil edilecektir. Bu sayede kredi dosya masrafı ya da kredi faizi gibi ek giderler ile ekonomik zorluk yaşatılmadan emeklilere kredi desteği verilmesi sağlanacaktır.

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar 

Henüz emeklilere faizsiz kredi veren banka bulunmadığı gibi emekli kredisi kullandıran tüm bankalar bunun karşılığında belirli tutarlada kredi dosya masrafı ve kredi faizi almaktadır. Faizsiz emekli kredisi Ziraat Bankası üzerinden verilecek olup bu konu hakkında yasal düzenlemelere devam edilmektedir. Yasal düzenlemelerin tamamlanarak uygulamanın yasallaştırılması durumuda bankalar gerçekten faizsiz emekli kredileri vermeye başlayacaktır.