Emeklilere Faizsiz 10 Katı Kredi

Borsa Ne İşe Yarar?

Emekli maaşına zam yapılmasına rağmen hala istenilen seviyelere çekilememesi milyonlarca emeklinin ne yazık ki büyük bir geçim sıkıntısı yaşamasın neden olmaktadır. Bu anlamda emeklilerin destelenmesi amacı ile emeklilere faizsiz kredi kullanımı planlanmaktadır. İlk olarak Haziran ayında “emeklilere faizsiz kredi müjdesi” olarak duyurusu yapılan emekli kredisi ile ilgili ne yazık ki hala hayata geçirilen bir uygulama bulunmamaktadır.

Emekliye Faizsiz Kredi 

Emeklilerin kredi kullanımı için gerekli çalışmalar hala yürütülmekte olup emeklilere maaşlarının 10 katı kadar kredi kullanmaları için izin verilmesi amaçlanmaktadır. Verilen bu kredi tutarı başka hiçbir işlem yapılmasına gerek kalmadan kişinin emekli maaşından aylık olarak düzenli bir şekilde tahsil edilecek ve otomatik olarak maaştan düşülecektir. Ancak hala konu hakkında çalışmalar devam ettiği için emeklilerin kredi kullanımı için faizsiz kredi desteği verilmesi konusunda hala bankalar gerekli onayın verilmesini beklemektedir.

Emeklilere SGK’dan Kredi 

Faizsiz emekli kredisi desteği için bir çalışmada SGK kurumu tarafından yapılmaktadır. SGK emeklilere 4 maaşa kadar kredi desteği verirken verilen bu kredi tutarının 48 ay vadeli olarak emekli maaşından kesilmesi planlanmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.