Ülkemizde ne yazık ki emekli maaşı ile geçinmek son derece zor. Üstelik tek maaş alan ve evleri kira olan binlerce emekli var. Durum böyle olunca bankalar da emeklilere kredi vermek için çeşitli kampanyalar düzenliyor. Emeklilere kredi veren bankalar arasından tercihte bulunmak isteyen emeklilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan biri de her zaman öncelikle emekli maaşı aldıkları bankayı tercih etmeleri.

Çünkü emekli maaşları veren bankalar müşterilerine daha düşük faiz oranları ile kredi kullanma imkanı sunuyorlar. Buna ek olarak emekli maaşı taşıma kampanyası düzenleyen bankalarda ilk defa maaşını kendi bankalarından alan emeklilere çok daha düşük faiz oranları ile kredi kullanma imkanı sunuyorlar. Ziraat Bankası emekli kredisi kampanyası ile emeklilere 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanma fırsatı sunarken düşük faiz oranları ile de dikkat çekiyor.

Denizbank emekli kredisi kampanyasında müşterilerine farklı kredi seçenekleri sunarken aynı zamanda borç transferi kredisi ile de daha düşük faiz oranları ile tüm borçlarınızı tek bir banka çatısı altında toplayarak daha kolay bir şekilde ödemenizi sağlıyor. 12 ay vadeli ihtiyaç kredisi faiz oranları ile kredi faiz oranları yüzde 1,34 seviyesine çekilirken 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi faiz oranları ise yüzde 1,39 seviyesine çekilmiş durumda. Bir başka emekli ihtiyaç kredisi fırsatı sunan Halkbank emekli kredisi paketinde ise aylık ödeme periyodunun yanı sıra 3 ay ödemeli ihtiyaç kredisi fırsatı da sunuyor ve bu sayede maaşını 3 aylık alanlar için de ödeme kolaylığı sağlanmış oluyor.