Bankaların konut kredisi, taşıt kredisi ve ihtiyaç kredileri arasında emekliler için faizsiz kredi de ilgilileri için mevcut yerini almıştır. Emekliler için kredi çekmek ya da uygun koşullarla geri ödeme imkânı sunan düşük faizli kredi kullanabilmek en büyük finansal sorunlardan biridir. Bir devlet bankası olan Ziraat Bankası emekliye faizsiz kredi adına birtakım çalışmalar yürütmekte ve uygun fırsatları emeklinin ayağına kadar getirmektedir.Bir Emekliyim Nasıl Faizsiz Kredi Hizmetinden Faydalanabilirim?

Başvurunuzu tamamladıktan sonra kredi takibinizi cep telefonunuza indireceğiniz mobil bankacılık uygulaması üzerinden ya da şubeye giderek gerçekleştirebilirsiniz. Devlet destekli emekliler bu özel kredi paketleri sayesinde mevcut olan maaşlarının 10 katına kadar faizsiz krediyi 48 ay vadeli olarak alıp kullanabilir. Emekliler 48 ay vadeli olarak verilen bu kredilerde aynı zamanda ilk ödeme tarihlerini de 1 yıl kadar erteleyebilmektedirler.

 Emeklilere Faizsiz Kredi İmkânını Hangi Bankalar Hangi Koşullarla Sunmaktadır?

Emeklilere faizsiz kredi sunan kurumlardan biri PTT’dir. PTT, emekliler için özel bir ihtiyaç kredisi paketi hazırlamıştır. PTT, emeklilere kredi kullanma konusunda şöyle bir destek sunmaktadır. Kredi başvurunuzu size en yakın olan PTT şubesinden gerçekleştirdikten sonra, şube başvurunuzu anlaşmalı olan bankalardan birine göndererek süreci başlatır. Başvurunuzun olumlu karşılanması durumunda 48 ay vadeli faizsiz kredinizi PTT şubesinden anında kullanabilirsiniz. Kredi kullanımında emekliler için yaş sınırı söz konusudur ve üst yaş sınırı değişiklik göstermekle birlikte 80 olarak kabul edilmektedir. Vedop borç sorgulama sayesinde tüm borçları tüketiciler olarak öğrenebiliyoruz.

PTT kredi kullanımı ile birlikte sizlere hayat sigortası uygulaması da yatırmaktadır. Hayat sigortası ücreti kullanılacak olan kredi tutarına yansıtılmaktadır. Emeklilere faizsiz kredi imkânı sunan bankalardan diğeri Ziraat Bankası’dır. Ziraat Bankası, emeklilere 48 ay vadeli 1,000TL ile 30,000TL arası kredi kullanım olanağı tanımaktadır. 1,000TL’lik kredi kullanımında aylık ödeme 30TL; 30,000TL’lik kredinin aylık ödemesi ise 877TL’dir.

Emekliye faizsiz kredi

Emekliye faizsiz kredi

Kredi başvurunuzu istenen belgeleri hazırlayarak en yakın banka şubesinden yapabileceğiniz gibi mobil bankacılık ya da online işlemleri de kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. PTT, Ziraatbank’ın dışında Garanti Bankası ve Odeabank’ta emeklilere düşük faiz oranları ile özel kredi paketleri sunmaktadır. Kredi hakkını kazanmanızın ardından isteğinize göre taksit günü geldiğinde mevcut maaşınızdan otomatik olarak çekilmesi talebini verebilirsiniz. Kredilerinizde herhangi bir dosya masrafı da alınmamaktadır. Emekli kartınızı kullanarak size özel paketlerden birini seçebilirsiniz.

2016 yılında yeniden düzenlenen yasalarla birlikte emekliler için faizsiz kredi kullanımı bir sorun haline dönüşmekten kurtularak son derece kolaylaşmıştır. Siz kararınızı verin bir PTT ya da Ziraat Bankası Şubesi’ne başvurun, yetkililer uygun koşulların sağlanması sonucunda size mutlaka yardımcı olacaktır.

Ayrıca ziraat bankasının Emekliye Faizsiz Kredi Ziraat Bankası 2017 – 2018 adlı konumuzu da okumanızı tavsiye ederiz.