Emekli Promosyonunu Ziraat Bankası’ndan Almanın Avantajları

Borsa Ne İşe Yarar?

Emekli promosyonunuzu Ziraat Bankası’ndan almak isterseniz ve bunun için emekli maaşınızı Ziraat Bankası’na taşırsanız ne gibi avantajlara sahip olacağınızı yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.

Emeklilere bankalar tarafından 2017 yılında promosyon ödemesi yapılacağı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı tarafından Ocak ayının başında duyuruldu. Bu kapsamda SGK, 16 banka ile protokol imzaladı. Bu promosyon ödemesinin hangi koşullarla yapılacağına dair detaylar daha sonra belli oldu. Buna göre emekliyseniz ve promosyon ödemesi almak istiyorsanız promosyonunuzu almak istediğiniz bankada maaşınızın olması şart. Eğer maaşınızı o bankadan almıyorsanız o bankaya emekli maaşınızı taşımak zorundasınız. Ayrıca banka ile taahhütname imzalamalı ve bankaya, emekli maaşınızı üç yıl boyunca başka bankaya taşımayacağınız konusunda taahhüt vermelisiniz.

Emekli Promosyonu Ödemesinde Bankalar Arası Rekabet

Emeklilere promosyon ödemelerinin yapılması konusunda bankaların arasında bir rekabet söz konusu. Emeklilerin promosyon almak için bankalara üç yıllık taahhüt vermeleri emeklileri promosyon aldıkları bankaya bağlamakta. Yani emekliler nakit promosyon aldıkları için kazanırken, bankalar da emeklileri üç yıl boyunca kendi bankalarına bağladıkları için kazanmaktalar. İşte bu yüzden şu anda bankalar emeklilere bankalarından promosyon almaları durumunda çok sayıda avantaj sunmaktalar. Ancak bunu tüm bankalar yapmamakta.

Akbank, TEB ve Garanti Bankası emeklilere, promosyonlarını kendilerinden almaları durumunda çeşitli avantajlar sunan bankalar arasında yer almakta. Ancak Ziraat Bankası bunlardan biri değil. Eğer promosyonunuzu Ziraat Bankası’ndan almaya karar verdiyseniz size ek olarak başka hiçbir teklif sunulmamakta. Sadece emekli maaşınıza göre hesaplanan ve belirlenen promosyon ödemenizi alıp üç yıl boyunca emekli maaşınızı bu bankadan almaya devam ediyorsunuz.

Emekli Maaşına Göre Promosyon Ödemesi

Emeklilere verilecek promosyonlar 300 TL ila 450 TL arasında yapılmaktadır. Emeklilerin ne kadar promosyon alacağı emekli maaşlarının tutarlarına göde hesaplanmaktadır. Buna göre eğer emekli maaşınız 1000 TL’nin altındaysa alacağınız promosyon 300 TL, emekli maaşınız 1000 TL ila 2000 TL arasındaysa alacağınız promosyon 375 TL ve emekli maaşınız 2000 TL’nin üstünde ise alacağınız promosyon 450 TL olacaktır. Promosyonlar, bankalar tarafından emekli maaşına ek olarak verilmektedir. Promosyonlar Mart, Nisan ve Mayıs aylarında ödenecektir. Sıralama emeklilerin T.C. kimlik numaralarının son rakamlarına göre yapılmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Çalışan Annelere Kreş Yardımı 2016 Uygulamaları

Emekli promosyonunuzu Ziraat Bankası’ndan alacaksanız emekli maaşınızı Ziraat Bankası’na taşımanız şarttır. Promosyonunuzu hangi ay alacağınızı bankadan öğrenebilirsiniz. Promosyon ödemeleri için başvurunuzu Ziraat Bankası şubesine giderek, internet şubesine gidererek ya da Ziraat Bankası ATM’lerini kullanarak yapabilirsiniz. Bunlara ek olarak SMS yoluyla ya da müşteri iletişim merkezini arayarak da başvurunuzu iletmeniz mümkündür. SMS ile başvuru yapmak için 4757’ye PRO T.C. kimlik numaranız yazarak SMS göndermelisiniz. Ayrıca 0850 220 00 00 numaralı telefonu arayarak ve Ziraat Bankası Müşteri İletişim Merkezi’ne bağlanarak da promosyon ödemesi başvurunuzu iletmeniz mümkündür.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.