Uzun zamandan beri gündemi işgal eden konulardan biri olan emeklilerin promosyonunda, 11 buçuk milyon emeklinin amacına ulaştığını söyleyebiliriz. Pek çok bankanın maaşını kendi şubelerine taşıma karşılığında vermiş olduğu promosyonu imkânı, standart bir uygulama olarak karşımıza çıkmıyor.

Pek çok bankanın 300, 375 ve 450 lira olarak açıkladıkları promosyon tutarı emeklilerin eline geçen rakamları gösteriyor. Fibabanka gibi daha cesur adımlar atan finans kuruluşlarının da bu sistem içerisinde olduğunu unutmayalım. 330, 415 ve 500 lira gibi yüksek promosyonla karşımıza çıkan Fibabanka, daha çok kazanmak isteyen emekliler için iyi bir fırsat oluşturuyor. Aslında yakın zaman içerisinde 11 buçuk milyon emeklinin neredeyse büyük bir bölümünün, promosyonu çoktan aldığını söyleyebiliriz.

Kredi Kullananlara 2 Kat Promosyon

Bazı bankaların emeklilere 10.000 lira üzeri ve 36 ay vade üzeri kredi kullanımına daha yüksek promosyon verdiğini gözlemliyoruz. Bu kapsamda yapılan değerlendirmelere göre, 300,375 ve 450 olarak belli bir standarda yakın olan açıklanan rakamlar, 600, 750 ve 900 lira olarak değişkenlik gösterebiliyor. 3 yıl boyunca maaşını bu bankadan alacağına teminat veren emeklilerin, promosyonu hemen alıp kullanma şansı ortaya çıkıyor.

Henüz Emekli Olmayanlar da Bu Sistemden Yararlanabilecek

Mevcut durumda emekli olanlar promosyonlarını aldı, harcamaya başladı veya çoğu da bitirdi. Esasen yakın zamanda emeklilik bekleyen insanların da bu konuda merak içerisinde olduğunu söyleyebiliriz. Yapılan açıklamalar ve değerlendirmeler sonucunda, yakın zaman içerisinde emekli olacak insanların yine benzer promosyonu imkânlarından faydalanacağını söyleyebiliriz. Yani, emekli adayları promosyon konusunda kesinlikle endişe duymasın.