Yaş sınırını doldurarak emekli olmaya hak kazanmasına rağmen prim borcu olduğu yani prim gün süresini doldurmadığı için emekli olamayan kişilere sunulan emekli olmak için kredi seçeneği bulunmaktadır. Bu seçenekten yararlanmak isteyen kişilerin yapmaları gereken tek şey emekli olmak için kredi veren bankalar üzerinden emeklilik kredisi için başvuru formu doldurmaktır.

Emekli Olmak İçin Kredi 

Emekli olan kişilerin toplu olarak para alması ve bu işlemin ardından düzenli olarak emekli maaşı almaya başlayacak olmaları bankalar için kredilendirme açısından uygun bulunmalarını desteklemektedir. Ancak yine de emeklilik kredisi veren bankalar mutlaka kredi başvuru formu doldurmak isteyen müşterilerinin yüksek kredi notu ortalamasına sahip olmalarını ister.

Düşük kredi notu ortalaması olan kişilerin kredi kullanmak için tek şansları ise kolay kredi veren bankalar üzerinden kredi başvuru formu doldurmalarıdır. Bu amaç doğrultusunda yapmanız gereken öncelikle kredi notu sorgulaması ile tam olarak kredi notu ortalamanızı öğrenmek ve başvurunuzu buna göre şekillendirmektir. Düşük kredi notuna kredi veren bankalar için bile kredi notu 1200 puan ve üzeri olmalıdır. Ancak bu not ortalamasına sahip olan kişilerin kredi onayı almaları mümkündür.