Bankaların son yıllarda emekli maaşı promosyonları için çok daha iyi fırsatlar sunması pek çok emeklinin “emekli maaşımı hangi bankadan alsam?” sorusunu yönetmesine neden oluyor. Emekli maaşı kampanyaları ile kredi kartına puan yatırılması başta olmak üzere pek çok avantaj sunulurken emekli maaşını taşımak için gerekenler için sunulan uygun koşullarda emeklilerin çok daha kolay bir şekilde paralarını transfer etmelerini sağlıyor.

Oldukça ciddi kampanyalara imza atan bankalar arasında yer alan Akbank emekli maaşı kampanyası ile müşterilerine 300 liraya varan tutarlarda chip para kazanımına olanak sağlıyor. Müşterilerinin kredi kartına yaklaşık 300 liraya kadar tutarda bir yükleme yapan banka oldukça iyi koşullar sunuyor. Özellikle de şube sayısının çok daha fazla olması emeklilerin Akbank emekli maaşı kampanyaları için daha istekli davranmalarını sağlıyor.

Garanti Bankası emekli maaşı kampanyası için maaşını kendi şubelerine taşıyan müşterilerine çeyrek altın hediye ediyor. Garanti Bankası emekli çeyrek altın kampanyası için kendi maaşının dışında arkadaşının ya da akrabasının da emekli maaşını bu bankaya taşımasını sağlayan kişilere çeyrek altın hediyesi veriyor. Bir başka cazip koşullar sunan banka olan İş Bankası emekliye promosyon kampanyaları ile adından söz ettirmeye devam ediyor.