Elit Özel Sağlık Sigortası Nedir?

Borsa Ne İşe Yarar?

Elit Özel Sağlık Sigortası Sompo Japan tarafından sunulan bir isteğe bağlı sağlık sigortası hizmetidir. Elit Özel Sağlık Sigortası hakkında ayrıntılı bilgi yazımızda.

Elit Özel Sağlık Sigortası tüm sağlık hizmetlerinin karşılandığı özel bir sağlık sigortası hizmetidir. Bu hizmeti almak için Sompp Japan tarafından sunulan bu sağlık sigortasını yaptırmanız gerekir. Sağlık bildiğiniz gibi her şeyden daha önemlidir. Sağlık sorununuz olduğunda işinizi yapamaz ve hayatınıza devam etmekte zorlanırsınız. Yaşam kaliteniz düşer. Bu nedenle hayatınızda büyük önem taşıyan sağlığınız için özel sigorta yaptırmak çok akıllıca bir iştir.

Elit Özel Sağlık Sigortası Kapsamı

Sompo Japan firması tarafından sunulan bir hizmet olan Elit Özel Sağlık Sigortası hem yatarak tedavi olmanız gereken durumlarda hem de ayakta tedavi olmanızın gerektiği durumlarda tedavi masraflarının karşılanmasını sağlamaktadır. Yani bu sigorta her iki durumda da geçerlidir. Elit Özel Sağlık Sigortası sizin tedavi masraflarınızın karşılanması için size güvence sunar. Sağlık kurumunda yapılması gereken tahlil, röntgen ve benzeri tüm işlemlerin masrafları bu sigorta ile karşılanabilir.

Elit Özel Sağlık Sigortası yaptırdığınızda bu sigorta sayesinde Türkiye’nin önde gelen çok sayıdaki sağlık kuruluşunda tedavi olabilirsiniz. Ancak elbette sağlık sigortasına dahil olan teminatlar poliçelere göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca karşılanacak hizmetlerin limiti de seçtiğiniz poliçeye bağlı olarak değişecektir. Bunlara ek olarak, sigorta şirketi hastane sınıflaması yapmasa da tedavi olmak istediğiniz sağlık kuruluşunun da Sompo Japan ile anlaşmalı olması gerektiğini unutmamalısınız.

Elit Özel Sağlık Sigortası Teminatları

Elit Özel Sağlık Sigortası yaptırmadan önce bu sigortanın verdiği teminatların neler olduğunu bilmeniz şarttır. Elit Özel Sağlık Sigortası pek çok durumda tedavi masraflarınızı karşılayacak şekilde oluşturulmuştur. Bunların arasında ameliyat ve yoğun bakım gibi masraflı ve özel durumlar da bulunmaktadır. Elit Özel Sağlık Sigortası teminatlarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Ameliyat

Ameliyat olduğunuzda Sompo Japan Elit Özel Sağlık Sigortası masraflarınızı poliçenizde belirtilen şekilde karşılar.

Ameliyat sonrası fizik tedavi

Ameliyat olduktan sonra fizik tedavi görmeye ihtiyaç duymanız hâlinde sigortanız bu tedavinin masraflarını da karşılayacaktır.

Yapay uzuv

Vücudunuzun herhangi bir uzvunu kaybetmeniz durumunda sigortanız bu uzvunuzun yerine yapay bir uzvun takılması için gerekli masrafları karşılar.

Hastane tedavi (Küçük Müdahale)

Hastanede herhangi bir sağlık sorununuz için ayakta tedavi görmeniz durumunda masraflarınız karşılanır.

Yoğun bakım

Ameliyattan sonra girdiğiniz yoğun bakım ünitesinde aldığınız tedavinin masraflarını sigortanız karşılar.

Kemoterapi, radyoterapi, diyaliz

Önemli sağlık sorunlarınız nedeniyle aldığınız kemoterapi tedavisinin, radyoterapinin ve girdiğiniz diyaliz ünitesinin masraflarını sigortanız karşılayacaktır.

Oda, yemek, hemşire

Hastanede yatmanız gerektiğinde kaldığınız odanın, aldığınız yemeğin ve size hizmet eden hemşirenin masraflarını sigortanız karşılar.

Refakatçi

Hastanede refakatçi hizmeti alırsanız bunun ücretini de sigorta ödeyecektir.

Evde bakım hizmetleri

Yeni sunulan bir hizmet olan evde bakım hizmetlerinin masraflarını sigortanız karşılayabilir.

Ambulans hizmetleri (Hava – Kara)

Helikopter ambulans ya da karadan ambulans çağırdığınızda bunun ücretini sigorta karşılar.

Kaza sonucu diş tedavisi ve modern teşhis yöntemleri de sigorta kapsamına girmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.