Eğitim Kredisi Nedir?

Eğitim giderlerini karşılamak üzere bankaların kullandırmış olduğu kredi paketlerine eğitim kredisi adı verilmektedir. Dershane masrafları, özel kurs giderleri, dil okulları ve yüksek lisans ücretleri gibi tüm masraflar için eğitim kredileri kullanıma sunulmaktadır.

Eğitim Kredisi Başvurusu 

Eğitim kredisi kullanmak istiyorum diyen kişilere yönelik olarak sunulan bu kredi paketine başvuruda bulunmak isteyen kişilerden normal ihtiyaç kredisi başvuru evraklarına ek olarak istenen belge eğitim giderini gösteren proforma fatura örneğidir. Yani özel okul ücreti için kredi kullanmak isteyen kişilerin bu okuldan alınacak olan fatura örneğini bankaya ibraz etmeleri gerekmektedir.

60 Ay Vadeli Eğitim Kredisi 

Normal ihtiyaç kredisi paketlerinde vade sınırı olarak 36 ay uygulanmakla beraber 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanımına izin verilen tek kredi türü eğitim kredileridir. 60 aya varan vadelerde eğitim kredisi kullandıran bankalar yine ihtiyaç kredisi faiz oranlarından daha uygun oranlarda kredi kullanımına izin verilmektedir. Ancak eğitim kredisi almak isteyen kişilerin okuldan alınacak yazı örneği ya da kurs merkezinden proforma fatura örneği getirmeleri gerekir.

Eğitim Kredisi Veren Bankalar Hangileridir ?

Günümüzde eğitim veren pek çok banka bulunmaktadır, bunların faiz ve vade oranları farklılık göstermektedir.Sizlerde bankalardan eğitim kredisi kullanmadan önce mutlaka bankaların kredi paketlerini ve faiz oranlarını incelemenizde fayda bulunmaktadır.2017 ve 2018 düşük faiz oranları ile eğitim kredisi veren bankalar aşağıdaki gibidir ;

  • Akbank
  • Yapı Kredi
  • Finansbank
  • Odeabank
  • Garanti Bankası
  • Vakıfbank
  • Ziraat Bankası

Yukardaki bankalardan sizlerde düşük faiz ve uzun vade oranları ile kredi kullanabilirsiniz.

Eğitim Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Banklardan Eğitim kredisi başvurusu yapmanın birçok yolu bulunmakla beraber en kolay yolu bankaların internet bankacılığı üzerinden başvuru yapmaktır veya isterseniz size en yakın banka şubesine giderek nüfus cüzdanı ve öğrencilik belgesi ile kredi başvurusuda yapabilirsinizi, kredi başvurunuzun sonucu başvurusu esnasında vermiş olduğunuz telefona sms ile gönderilecektir.