Lise, üniversite, yüksek lisans, doktora ya da yurtdışında eğitim gibi eğitim ihtiyaçlarınız için bankaların bu kategoride özel olarak hazırladığı faiz oranları, ödeme koşulları, vade seçenekleri ile eğitim kredisi kullanabilirsiniz. Eğitim masraflarınızı finanse etmekte zorlanıyor ve nakit desteğine ihtiyaç duyuyorsanız, uygun ödeme koşulları altında geri ödeyebileceğiniz eğitim kredisini dilediğiniz bankadan kullanabilirsiniz. Çocuklarını özel okula göndermek isteyen aileler, eğitimine yurt dışında devam etmek isteyenler, yüksek lisans eğitimi almak isteyenler, kısacası her türlü eğitim ihtiyaçları için uygun faiz oranları ile eğitim kredisinden yararlanabilirsiniz. Eğitimini yarıda bırakmak istemeyenler için eğitim kredisi veren bankaları ve ödeme seçeneklerini araştırdık…

Yapı Kredi

50.000 TL’ye kadar olan eğitim ihtiyaçlarınızı 36 aya varan vade seçenekleri ile Yapı Kredi’den alacağınız kredi ile karşılayabilirsiniz. Hem yurtiçi, hem yurtdışı tüm eğitim masraflarınız için bu kredi türünden yararlanabilirsiniz. Aylık %1,30’dan başlayan faiz oranları ile krediniz Yapı Kredi’de. 10.000 TL için 36 ay vadeli eğitim kredisi kullandığınızda aylık taksitler 367 TL ve toplam geri ödeme tutarı 13.225 TL olacaktır.

Garanti Bankası

Eğitim ve özel okul kredisi veren banka, tüm eğitim-öğretim ihtiyaçlarınızı cazip koşullarda karşılama seçeneği sunuyor. Yurtdışında eğitimine devam etmek isteyenleri de düşünen banka, eğitim kredilerinde 36 ay vadeli 100.000 TL’ye kadar kredi kullanım olanağı sunuyor. 20.000 TL ihtiyacınız için %1,41 aylık faizli 36 ay vadeli kredi için aylık ödemeniz gereken rakam 746 TL ve toplam geri ödeme tutarı 26.969 TL.

İş Bankası

Çocuğunu özel okula göndermek isteyen veliler, yüksek lisansını özel okulda yapmak isteyenler, tezsiz yüksek lisans için nakit ihtiyacı olanlar; tüm eğitim ihtiyaçlarınız için krediniz İş Bankası’nda. Yapmanız gereken; öğrenci belgesini ya da eğitim faturasını belgelemek. 30.000 TL için 24 ay vadeli kredi seçeneğinden yararlanmak için aylık taksit tutarı 1497 TL ve toplam geri ödeme 35.945 TL’dir.

Ziraat Bankası

Eğitimini yarıda bırakmak istemeyenler, krediyi Ziraat Bankası’ndan alıyor. Kurs, üniversite, lise ya da yurtdışı eğitimleriniz için 36 aya kadar vade yaptırabilirsiniz. Kredi vadesi süresince banka ayrıca hayat sigortası da yapmaktadır. Maddi sıkıntılar nedeniyle eğitimini ertelemek istemeyenlere avantajlı seçenekler Ziraat’te.

Vakıfbank

Yüksek lisans, doktora, yurtdışında master, yaz okulu, özel okul, kurs, sertifika programı gibi her türlü eğitim ile ilgili nakit ihtiyaçlarınız için çözüm Vakıfbank’ta. 40.000 TL’ye kadar kredilendirme seçeneği sunan banka, 12 aya varan vade seçenekleri sunuyor. %1,55 aylık faiz oranları ile kefilsiz, şartsız eğitim kredinizi Vakıfbank’tan kullanabilirsiniz.

ING Bank

50.000 TL’ye kadar olan eğitim ihtiyaçlarınız için 36 aya varan vade seçenekleri ile krediniz ING Bank’ta hazır. Eğitim masraflarınızı belgelendirerek başvurunuzu yapabilirsiniz. Eğitim kredisi faiz oranları aylık %1,64’tür. Kredi tahsis ücreti ise kullanacağınız kredi miktarının %0,5’i oranındadır.