Bankaların sunduğu hizmetler arasında yer alan EFT iki farklı banka arasında gerçekleştirilen para transferlerini ifade etmektedir. Elektronik Fon Transferi ifadesinin kısaltması olan EFT işlemleri her banka tarafından yapılmakta olup EFT başlangıç saati ile EFT bitiş saatleri bankalar arasında farklılıklar göstermektedir.

Yine bankaların şubelerinden fiziki olarak yapılan EFT işlemleri daha erken sonlandırılmakta olup internetten EFT saatleri için ise daha esnek uygulamalar söz konusudur. Buna ek olarak internetten EFT yapmak isteyen kişilere bankalar geç EFT saatleri uygulamasına da izin vermektedir. Bankaların EFT başlangıç saatleri bankanın açılması ile başlar. Yani bankalar da mesai saatleri başladığı anda EFT yapılmasına izin verilir. Sistem açılış saati ile beraber EFT açılış saati de başlamış olur.

EFT bitiş saatleri için bilinen en büyük yanlış kapanış saati ile beraber EFT yapılamayacağıdır. Oysaki internet üzerinden yapılan EFT işlemleri için EFT saatleri bitmiş olsa da talimat vermesi mümkündür. Yapılan bu EFT işlemi otomatik olarak sistem tarafından EFT talimatı olarak kabul edilmekte olup sabah mesai saati başlar başlamaz bu talimat yerine getirilmekte ve para karşı bankada yer alan hesaba geçirilmektedir.