Bankalar son yıllarda vadeli hesap konusunda müşterilerine son derece farklı hizmetler sunmakta olup e vadeli hesapta bunlardan biridir. İnternet şubesi üzerinden kendi yatırım hesabınızı açmanıza olanak sağlayan bu hesabın sunduğu en büyük avantaj çok daha yüksek mevduat faiz oranları ile hesap açılmasına izin verilmesidir. Peki, e-vadeli hesap nasıl açılır?

E Vadeli Hesap Nasıl Açılır?

Adından da anlaşılacağı üzere e vadeli hesap internet üzerinden açılan özel bir hesaptır. Bu hesap internet şubesi müşterilerine sunulan bir hizmet olup bu hizmetten yararlanmak isteyen kişiler öncelikle internet şubesi şifresi bilgisini edinmelidir.

İnternet şubesine giriş yaptıktan sonra hesaplar bölümünden yeni hesap aç linkini kullanarak vadeli hesap aç butonunu tıklayan kişiler e vadeli hesap açmış olurlar. Burada banka şubelerinin işlem yükünü azaltırken müşterilerine de kendi bankacılık işlemlerini çok daha kolay bir şekilde yapma imkanı sağlamaktadır.

E Vadeli Hesap Faiz Oranları 

Her bankanın uyguladığı vadeli hesap faiz oranı farklı olup yine dönemsel kampanyalar ile çok daha yüksek faiz oranlarından yararlanılması sağlanmaktadır. En yüksek mevduat faizi Finansbank enpara ve TEB Bankası CepteTEB gibi şubesiz bankacılık sunan bankalar tarafından verilmektedir. Yine Garanti Bankası vadeli hesap faiz oranları da oldukça yüksektir.