ING Bank tarafından sunulan hizmetler arasında yer alan e turuncu hesap ne yazık ki pek çok kişinin yanlış anlaması sonucu bir süre sonra sorunların yaşanmasına neden olmaktadır. Bu nedenle hesap açtıran kişilerin büyük bir bölümü e turuncu hesap kapatma başvurusunda bulunmakta, hesaplarını kapatamayan kişiler ise form doldurarak ING Bank’tan şikayetçi olmayı tercih etmektedir.

ING Bank e turuncu hesap şikayet formları incelendiğinde pek çok kişinin hesap işletim ücreti alınması nedeni ile şikayette bulunduğu görülmektedir. Burada aslında şikayet formu dolduran kişilerin büyük bir bölümü imzaladıkları sözleşme nedeni ile yanılgıya düşmektedir. Çünkü sözleşmede yazılsa dahi bu ücret hesaptan düşülmemektedir. Ancak ne yazık ki hesap işletim ücreti formlarda hala yer almaktadır.

Bankanın sunduğu hizmetlerden memnun kalmayan kişilerin ise e turuncu hesap kapatma başvurularını gerçekleştirmek için sadece ING Bank müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri ya da ING Bank şubeleri arasından kendi hesap açtıkları şube üzerinden şahsen başvuruda bulunmaları yeterlidir. Yine ING Bank internet şubesi üzerinden de kendi hesabınızı kendinizin kapatması mümkündür.