Findeks üzerinden sunulan özel hizmetlerden biri olan E Rapor tamamen ticari hayata yönelik olarak sunulan ve ticari işlemlerde hem bankaların hem de bu hayat içerisinde yer alan kişi ve işletmelerin hayatlarını kolaylaştırma amacı taşıyan özel bir hizmettir.  Kredi Kayıt Bürosu çek raporu ve risk raporu verilerini internet üzerine taşımayı mümkün kılan sistem alacaklıların bu sayede taşıyacağı riskleri kendilerinin belirlemelerine olanak sağlamaktadır.

E Rapor Sorgulama

E rapor almak isteyen kişi ve işletmelerin uygulayabilecekleri farklı pek çok yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki Findeks üyeliği işlemlerini tamamlayarak Findeks kredi notu sistemi üzerinden rapor talebinde bulunmaktır. İkinci seçenek ise ERS (e rapor sorgulama) hizmeti veren bankaların internet şubesi üzerinden rapor talebinde bulunmaktır.

Vakıfbank SMS İle E Rapor Sorgulama Hizmeti 

Kısa mesaj ile kredi notu öğrenme hizmeti veren Findeks internet sitesi aynı zamanda Vakıfbank üzerinden raporlama taleplerinin de SMS ile alınmasını sağlamaktadır. Vakıfbank ERS işlemlerini SMS ile yapmak isteyen kişi ve kurumların Riskim yazdıktan sonra araya bir boşluk bırakıp kimlik numarası ya da vergi numaralarının son 4 hanesini ekleyerek oluşturdukları bu kısa mesaj metinini 4552 Vakıfbank mesaj numarasına göndermeleri yeterlidir. Çek raporu almak isteyen kişi ve kurumların ise Riskim yerine bu sefer Cekim yazıp yine kimlik numaraları ya da vergi numaralarının son 4 rakamını arada bir boşluk bırakarak 4552 numarasına göndermeleri çek raporlarını almaları için yeterli olacaktır.