Kredi notunu öğrenmek isteyen kişilerin kullanabilecekleri pek çok yöntem bulunmakta olup tercih edilen yönteme göre değişkenlik gösteren kredi notu sorgulama ücretleri istenmektedir. Ücretsiz kredi notu öğrenme hizmetinden yararlanmak isteyen kişilerin bir çoğu ise e Devlet Şifresi İle Kredi Notu Sorgulama hizmetinden yararlanmak istemektedir. Peki, e-devlet şifresi ile kredi notu öğrenme hizmetinden nasıl yararlanılır?

e-devlet Nedir?

Pek çok kişi tarafından sıklıkla kullanılan e devlet yöntemi kimlik numarası ve şifresi ile giriş yapılarak devlet tarafından sunulan pek çok hizmeti internet üerinden kullanılmasını sağlayan internet sistemidir. Bu sistem sayesinde artık eskiden devlet dairelerinde son derece uzun kuyruklar oluşmasına neden olarak uzun süre beklenmesine neden olan bazı hizmetlerin artık birkaç tıklama ile kısa sürede internet üzerinden yapılmasını sağlamaktadır. Bu hizmetten yararlanmak isteyen kişilerin e devlet şifresi almak için başvuruda bulunmaları yeterlidir. Yine artık bankaların internet şubesi üzerinden e devlet sitesine geçiş yapmalarına da izin verilmektedir.

E Devlet Şifresi İle Kredi Notu Sorgulama

Kredi notunu öğrenmek isteyen kişiler Findeks üyelik işlemleri ile uğraşmak istemedikleri için çoğu zaman e devlet şifresi ile bunu yapmak istemektedir. Ancak e devlet şifresi ile kredi notu öğrenme hizmeti ne yazık ki verilmemektedir. Bu nedenle Findeks üyelik işlemini yapmadan kredi notu öğrenmek isteyen kişilerin e devlet yerine bankaların internet şubesi üzerinden kredi notu öğrenme hizmetinden yararlanmaları gerekmektedir.