Son yıllarda pek çok işlem e devlet şifresi ile çok daha kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Peki, e devlet şifresi nasıl alınır ve e devlet şifresi ile kredi notu öğrenme işlemi nasıl yapılır?

E-Devlet Şifresi ile Kredi Notu Sorgulama 

Kredi notunu öğrenmek isteyen kişilerin kullanabilecekleri farklı pek çok yöntem bulunmakla beraber ne yazık ki e devlet bunlardan biri değildir. E devlet şifresi olmayan kişiler için sunulan internet şubesi üzerinden e devlete giriş yapmak izni ile sorgulama yapılması kesinlikle mümkün değildir.

Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama 

Kredi notumu öğrenmek istiyorum diyen kişilerin kullanabilecekleri farklı yöntemler bulunmakla beraber kredi notu sorgulama ücretsiz olarak sadece Findeks internet sitesi üzerinden öğrenilebilmektedir. Bu hizmet sadece ilk kez kredi notu sorgulaması yapacak olan kişilere bir kerelik sunulan bir hizmet olup sonraki yapılacak olan sorgulamalarda ücretlendirilmektedir.

İnternet Bankacılığı e devlet Şifresi Alma 

e devlet şifresi almak isteyen kişilerin kullanabilecekleri farklı yöntemler bulunmakla beraber en kolay yöntem internet bankacılığı kullanan kişilere yönelik olarak sunulan geçiş hizmeti bulunmaktadır. Bunun için tek yapmanız gereken internet şubesi kullanıcılarının şifreleri ile bankacılık sistemine giriş yaptıktan sonra ana sayfada bulunan e devlet linkini tıklayarak sisteme geçiş yapmaktır. Geçiş yaptıktan sonra açılan sayfada şifrenizi değiştirmeniz ve yeni e devlet şifresi oluşturmanız mümkündür.