Konut kredisi onayı alınmasında yaşanan en büyük sıkıntılardan biride düşük maaş nedeni ile kredi başvurusunun reddedilmesidir. Özelikle de yüksek maaşla çalışmasına rağmen maaş bordrosu üzerinde asgari ücret ile çalışıyor gibi gösterilen kişiler bu konuda büyük mağduriyet yaşamaktadır. Peki, düşük maaşla çalışan kişiler nasıl konut kredisi onayı alabilir?

Aynı Hanede Yaşadığınız Kişilerin Gelirlerini Gösterin 

Diğer kredilerden farklı olarak konut kredisi paketlerinde kredi kullanan kişinin yanı sıra aynı hanede yaşayan kişilerin de gelirleri de aylık belgelenebilir gelir toplamına dahil edilmektedir. Bu nedenle eşinizin ya da çocuğunuzun geliri bulunuyor ise bunu bankaya ibraz ederek kredi onayı alma şansınızı yükseltebilirsiniz. Maaşı yüksek olmasına rağmen bordroda düşük görünen kişilerin ise bu durumda kullanabilecekleri yöntem eşleri çalışmıyorsa onları bir yerde sigortalı göstererek maaş bordrosunu gelir belgelerinin arasına eklemektir. Ancak işe giriş tarihinin kredi başvurusundan önce olması çok önemlidir.

Eksik Kalan Kısım İçin İhtiyaç Kredisi Kullanmak 

Bu gibi durumlarda en çok kullanılan yöntem eksik kalan kısım için ihtiyaç kredisi kullanmaktır. Ancak kişinin aylık geliri ne yazık ki hem konut kredisi hem de ihtiyaç kredisi paketlerini aynı anda kullanmak için çoğunlukla yetersiz kalır. Zaten konut kredisi onayı alınamamasının da en büyük nedeni aylık gelirin düşük olmasıdır. Bu gibi durumlarda bir tanıdığınızın ya da akrabanızın sizin adınıza kredi çekmesini isteyebilirsiniz.