Düşük kredi notu ortalaması günümüzde kredi başvurularının reddedilme nedenleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Bankalar müşterilerinin kredi notu ortalamalarına göre kredi başvurularını sonuçlandırırken burada bankanın amacı aslında kredili ürünler kullanan tüm müşterilerinin kredi borçlarını düzenli ödemelerini sağlayabilmektir.

Kredi Notu Düşük Olana Kredi 

Kredi notu düşük olanların kredi kullanmaları not ortalamalarına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Örneğin sıfır kredi notu ortalaması olan bir kişinin kredi kullanması kesinlikle mümkün değilken kredi notu 1100 olan bir kişinin ise ipotekli kredi kullanması ya da altın teminatlı kredi paketlerine yönelmesi önerilmektedir.

Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar 

Düşük kredi notuyla kredi kullanmak isteyen kişilere kolaylıklar sunan bankalar bulunmaktadır. Ancak çok riskli kredi notu olarak ta bilinen kredi notu kırmızı olanların kredi kullanmaları kesinlikle mümkün değildir. Kredi kullanmak isteyen kişilerin kredi notu ortalamalarının en az 1100 puan olmaları gerekir.

Aksi durumlarda hiçbir bankadan kredi onayı almaları mümkün değildir. Kredi notu 1100 ile 1400 puan arasında olan kişilerin ise kesinlikle maaşları ile orantılı olan kredi paketlerine başvuruda bulunmaları gerekir. Bu şekilde Akbank, Garanti Bankası, Finansbank ve Odeabank gibi bankalardan kredi onayı alınması mümkündür.