Kredi onayı almak isteyen kişilerin mutlaka belirli bir kredi notu ortalamasına sahip olması gerekir. Ancak gerek yüksek faizli kredi kullandıran gerekse de kredi kullandırma oranları düşük olan bankalar diğer bankalara oranla daha kolay kredi onayı verebilmektedir. Bu nedenle düşük kredi notu ortalaması olan kişilerin mutlaka kredi başvuru formu doldurmaları için kolay kredi veren bankalar arasından seçimde bulunmaları gerekir.

Burgan Bank İhtiyaç Kredisi 

En kolay kredi veren bankalar arasında tartışmasız ilk sıralarda yer alan Burgan Bank ipotekli ihtiyaç kredisi paketlerinde bazen çok riskli kredi notu ortalaması olan kişilere bile kredi kullanımına izin vermektedir. Bankanın kredilendirme politikasında daha ziyade yüksek kredi faiz oranı ile düşük kredi notu olan kişilere kredi kullandırmak vardır. Bu nedenle kredi notum düşük diyen kişilerin öncelikli olarak bu bankayı seçmeleri önerilir.

Odeabank İhtiyaç Kredisi 

İhtiyaç kredisi kullanmak istiyorum diyen müşterilerine büyük oranda olumlu yanıt veren banka çok riskli kredi notu ortalaması olan kişilere kredi kullandırmazken orta riskli kredi notu ortalaması olan yani kredi notu 1100 ve üzeri olan kişilere maaşlarına orantılı olmak koşulu ile kredi kullandırmaktadır. Örneğin 36 ay vadeli 5000 TL kredi kullanmak isteyen kişilerin aylık ödemeleri 185 lira civarı olduğu için asgari ücret ile çalışan kişilerin dahi bu kredi başvuruları olumlu sonuçlandırılmaktadır.

Finansbank Kredi Başvurusu 

Bir diğer kolay kredi veren banka olarak kabul edilen Finansbank kredilendirme politikası gereğince diğer bankaların kredi başvurusu reddi kararı verdiği pek çok kişiye onay verebilmektedir. Burada önemli olan kişinin kredi notu ortalamasına bağlı olarak doğru kredi paketinde karar kılması ve kredi notu ile aylık gelirine göre kredi başvurusunda bulunmasıdır.