Düşük Kredi Notu İle Kredi

Borsa Ne İşe Yarar?

Bankalar kredi kullanmak isteyen müşterilerinin belirli kriterleri karşılamasını ister. Bunlar arasında en önemlilerinden biri de hiç şüphesiz kredi notu ortalamasıdır. Kredi notu yüksek olan kişilere bankalar daha kısa sürede daha düşük kredi faiz oranları ile kredi kullanma kolaylığı sunarken düşük kredi notu ortalaması olanlar için ise ne yazık ki kredi kullanmak oldukça zorlaşmaktadır.

Kredi Notu Neden Düşer?

Düşük kredi notu hem daha zor kredi alınması hem de daha yüksek kredi faiz oranları uygulanması anlamına gelir. Bu nedenle kredi notu ortalaması mümkün olan en yüksek seviyede tutulmaya çalışılmalıdır. Aksi halde kredi onayı alınması ne yazık ki mümkün olmayacaktır. Peki, kredi notu neden düşer?

  • Kredi borcu, kredi kartı borcu ve kredili mevduat hesabı gibi borçların ödemesinde gecikmeye düşülmesi,
  • Yeni kredi çekilerek borçlanma tutarının arttırılması,
  • Çok sık kredi başvurusunda bulunmak,
  • Kredi başvurusunun reddedilmesi

Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

Bazı bankalar daha kolay kredi verirken bazı bankalardan kredi kullanmak ise son derece zordur. Bu nedenle kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin önce kredi notu hesaplaması yaparak not ortalamalarını öğrenmeleri ve bu ortalamaya göre kredi başvuru formu doldurmaları çok önemlidir. Düşük kredi notu olan kişilerin kolay kredi veren bankalar üzerinden başvuruda bulunması önerilir. Bu bankalar daha yüksek kredi faiz oranları uygulamakta olup bunun karşılığında riskli kredi notu ortalaması olan kişilere dahi belirli şartlarda kredi kullanma fırsatı verilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Kredi Notunu Nasıl Öğrenirim?

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.