Kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin kullanmak istedikleri kredi tutarı için belirli bir kredi notu ortalamasına sahip olmaları gerekmektedir. Ancak düşük kredi notu ortalamasına sahip olan kişiler için kredi kullanılmasını mümkün kılan bazı kolaylıklarda sunulmaktadır.

Burada önemli olan kişinin kredi başvuru formu doldurmadan önce mutlaka kredi notu sorgulaması yaparak kendi kredi notunu belirlemesi ve bu nota bağlı olarak doğru şekilde başvuruda bulunmaktır. Bu sayede kredi onayı alınması kolaylaşacaktır. Krediye başvuruda bulunmadan önce sahip olunan kredi notuna göre başvuru formunu doldurmak kişinin kredi notu ortalamasına göre kredi limiti belirlemektir. Yani düşük kredi notu ortalaması olan bir kişinin yüksek tutarlı kredi kullanması zor olduğu için kredi reddi alınması daha yakın bir sonuç olarak öne çıkar.

Bu nedenle düşük kredi notu ile kredi kullanmak isteyen kişilerin ya bu tutar için bir ipotek gösterilmesi ya da aylık ödemeyi karşılayacak ek bir gelir beyan edilmesi zorunludur. Ya da 5000 TL ihtiyaç kredisi gibi düşük kredi tutarları için başvuruda bulunulması gerekir. Aksi halde kredi kullanımı ne yazık ki mümkün olmayacaktır.