Bugün yazımızda sizlere ” Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar ” konusunu ele alıcaz. Kredi kullanmak isteyen kişiler için en önemli noktalardan biri de bankaların kredi kullandırımı karşısında talep ettiği kredi faiz oranları rakamlarıdır. Ancak tek başına kredi faiz oranları temel alınarak asla kredi karşılaştırma işleminde bulunulmamalıdır. Yani burada önemli olan düşük faizli kredi veren bankalar değil en uygun kredi veren bankalar olmalıdır.

Çünkü pazarlama politikaları gereği bankalar müşteri çekmek adına düşük faizli kredi reklamları hazırlamakta ancak kredi dosya masrafları gibi diğer kalemleri yüksek tutarak toplamda daha fazla para tahsil etme yoluna gitmektedir. Bu nedenle A Bankası ve B Bankası kredi kampanyaları karşılaştırılırken hem kredi faiz oranları hem de bu kredi kullanımı karşılığında bankaya ödeyeceğiniz tüm masraflar dikkate alınarak hesaplamada bulunulmalıdır.

[st_box title=”Düşük faizli kredi” type=”info”]Unutmayın bankaların faiz oranı ne kadar düşük olursa kredi için vereceğiniz faiz tutarı ve aylık ödeme tutarlarınızda o kadar düşük olacaktır. Bu yüzden mutlaka her bankanın faiz oranlarını iyice öğreniniz.[/st_box]

Aynı durum hem düşük faizli konut kredisi hem de düşük faizli ihtiyaç kredisi kampanyaları için geçerlidir. Bankaların sunduğu kredi faiz oranları tamamen tuzaktır ve bu tuzağa düşmemek adına kredi karşılaştırma işlemi istisnasız bir şekilde yapılmalı, bu işlem yapılırken toplam masraf tutarları da karşılaştırmaya dahil edilmelidir.Sizlerde bankalardan kredi kullanmadan önce mutlaka her bankadan kredi teklifi almayı unutmayınız, bu şekilde düşük faizli kredi veren bankaları bulabilirsiniz.