İhtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişilerin belirli bir kredi notu ortalamasına sahip olmaları gerekir. Belirli kredi notu ortalamasının altında kalan kişilerin kredi kullanmaları mümkün olmazken bazende düşük kredi notuna kredi veren bankalar müşterilerine ipotekli ihtiyaç kredisi kullanma imkanı sunmaktadır.

İpotekli İhtiyaç Kredisi Nedir?

İhtiyaç kredisi paketleri arasında yer alan ipotekli ihtiyaç kredisi adından da anlaşılacağı üzere kredi kullanımına karşılık ipotek alınan kredi paketleridir. İpoteğin amacı bankanın alacağını tahsil edememesi durumunda ipotekli taşınmazı satarak alacağını teminat altına almaktır. Genelde düşük kredi notu ortalamasına sahip olan ya da yüksek tutarlı kredi kullanmak isteyen kişiler ipotekli ihtiyaç kredisi kullanmayı tercih etmektedir.

İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 

Ülkemizde hizmet veren kredi kullandıran tüm bankalar aynı zamanda ipotekli ihtiyaç kredisi de kullandırmaktadır. Bankanın kullandırdığı krediyi güvence altına alması nedeni ile kolay kredi onayı verdiği bu kredi paketinde  kredi kullanan kişilerin ödeyecekleri dosya masrafları üzerine eklenen ekspertiz ücreti ve ipotek tesis ücreti gibi ek ücretler eklendiği için daha fazladır.