Kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin hassas davrandıkları konulardan biri de kredi dosya masrafı adı altında tahsil edilen yüksek paralardır. Bu nedenle kredi kullanmak istiyorum diyen pek çok kişi dosya masrafsız kredi kullanma fırsatı sunan bankaları tercih etmektedir. Özellikle de konut kredisi dosya masrafı gibi son derece yüksek tutarların söz konusu olduğu kredilerde kredi karşılaştırması yapılması gerekir.

Dosya Masrafsız Konut Kredisi 

Konut kredisi paketlerinde uygulanan prosedürün çok daha fazla olması nedeni ile çoğu zaman son derece yüksek konut kredisi dosya masrafı talep edilir. Ancak bankalar dönemsel olarak düzenledikleri kampanyaları ile müşterilerine dosya masrafsız konut kredisi kullanma imkanı sunmaktadır.

Burada konut kredisi başvurusu işleminde bulunacak olan kişinin kredi notu ortalaması ve kullanacağı kredi tutarı da çok önemlidir. Yüksek kredi notu ortalaması olan kişilerin yüksek tutarlı konut kredisi başvurusunda bulunması durumunda banka çeşitli esneklikler sağlayabilmektedir.

Dosya Masrafsız İhtiyaç Kredisi 

İhtiyaç kredisi kampanyaları 2017 ve 2018 yılında büyük bir hızla ilerlemeye devam ederken özellikle de bayram kredisi gibi kredi kampanyaları ile dosya masrafsız kredi kullanımı mümkün kılınmaktadır. Normal dönemlerde de bankalar müşterilerine iki seçenek sunmakta olup düşük faizli dosya masrafı ödenen krediler kullandırılırken bunun yanı sıra yüksek faizli dosya masrafsız kredi kullanımına izin verilmektedir.

Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar 

Hemen hemen tüm bankaların dosya masrafsız kredi desteği vermekte olup özellikle de yüksek faiz uygulayan bankaların kredi onayı vermeleri çok daha kolay olmaktadır.Ayrıca günümüzde aşağıdaki bankalarda dosya masrafsız kredi hizmeti vermektedir.

  • Ziraat Bankası
  • Cepteteb
  • Denizbank
  • Halkbank
  • Vakıfbank

Yukarda saydığımız bankalardan sizlerde rahatlıkla dosya masrafsız kredi kullanabilirsiniz.Ayrıca bunların yanı sıra bankaların özel gün ve  haftalara için çok daha düşük dosya masraflı kredi paketleri hazırlamaktadır sizlerde kredi kullanmadan önce mutlaka bankaların bu kredi paketlerini incelemeniz daha düşük masraflar ile kredi kullanmanıza imkan verecektir.Son dönemlerde düşük dosya masrafı isteyen bankalar arasında en çok talebi garanti bankası oluşturmaktadır.İşte garanti bankasının kredi paketi

Düşük dosya masraflı kredi paketleri

Düşük dosya masraflı kredi paketleri

Ayrıca garanti bankasının ardından en çok talebi Akbank’ın kredi paketleri oluşturmaktadır. Akbank’ın en çok talep gören kredi paketi

Akbank düşük dosya masraflı kredi paketleri

Akbank düşük dosya masraflı kredi paketleri