Dosya Masrafsız Konut Kredisi Veren Bankalar

Dosya masrafsız konut kredisi veren bankalar hemen hemen herkesin öğrenmek istediği bankalardır. Dosya masrafsız konut kredisi almak istiyorsanız yazımızı okuyarak bu bankaların hangileri olduğunu öğrenebilirsiniz. 

Konut kredisi almak istediğinizde karşınıza dosya masrafı adı verilen bir kredi tahsis ücreti çıkar. Bu ücret bankalar tarafından alınan ve konut kredisinin binde beşi oranında hesaplanan bir tutardır. Yani 100.000 TL kredi aldığınızda 500 TL kredi tahsis ücreti ödersiniz. Bu ücret aslında her bankanın aldığı bir ücrettir. Ancak zaman zaman ve belirli dönemlerde bankalar masrafsız ihtiyaç kredisi şeklinde kampanyalar düzenlerler.

Kampanyalar konut kredilerinde pek yapılmaz. Genellikle ihtiyaç kredilerinde dosya masrafının alınmadığı kampanyalar yapılır. Ancak masrafsız konut kredisi ile de karşılaşmanız mümkündür. Bunun için bankaların duyurularını, sundukları fırsatları ve düzenledikleri kampanyaları takip etmelisiniz.

Dosya Masrafsız Kredi Nedir?

Bankalar dosya masrafsız kredi veriyorlarsa bu krediye uyguladıkları faiz oranlarını genellikle yüksek tutarlar. Bu yüzden her dosya masrafsız krediye atlamamanız gerekir. Ayrıca masrafsız konut kredisi aldığınızda vereceğiniz uzman ücretini ve taşınmaz rehin ipotek ücretini de hesaba katmalısınız.

Kredi tahsis ücreti vermeseniz bile bu ücretleri vereceğinizi ayrıca konut sigortası, DASK ve yangın sigortası yaptıracağınızı unutmamalısınız. Uzun vadeli kredi alıyorsanız zaten göz önünde bulundurmanız gereken unsur kredi tahsis ücreti değil kredinize uygulanan faiz oranıdır.

Dosya masrafsız konut kredisini bulmanızın zor olduğunu yazımızda belirttik. Eğer ihtiyaç kredisi alacaksanız dosya masrafsız kredi bulmanız kolaydır. Ancak konut kredisi alacaksanız faiz oranını dikkate almalısınız. Çünkü dediğimiz gibi dosya masrafsız kredilerin faiz oranları yüksek olmaktadır. Yani dosya masrafı vermemek için yüksek faiz oranlarıyla kredi almak pek akıllıca değildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Kredi Kartı Aidatı Ödememek İçin Ne Yapmalı?

Konut kredileri 24 aydan başlayarak 120 aya varan vadelerle verilmektedir. Yani ev sahibi olmak için aldığınız konut kredisini 10 yılda ödemek isterseniz bunu yapabilirsiniz. Ancak bu durumda krediye uygulanacak faizlerin önemi artar.

Düşük Faizli Konut Kredisi Nasıl Alınır?

2017 yılının Ocak ayında bankaların çoğu konut kredilerine uyguladıkları faizlerin oranlarını düşürdü. Şu anda konut kredilerine en düşük faiz oranını uygulayan banka Ziraat Bankası olarak öne çıkıyor. Onun arkasından Halkbank ve İş Bankası geliyor. Ayrıca Garanti Bankası, Akbank ve Vakıfbank da konut kredilerine yüzde 1’in altında faiz uygulamaktadır.

Dosya masrafsız konut kredisi almakta ısrarcı iseniz Ziraat Bankası, QNB Finansbank, TEB, Odeabank ve Denizbank tarafından müşterilere sunulan dosya masrafsız konut kredilerinden yararlanabilirsiniz.

2017 yılı konut kredisi almak için uygun zaman olabilir. Zira bankalar faiz düşürme baskısına yanıt olarak konut kredilerine uyguladıkları faiz oranlarını yüzde 1’in altına çekmişlerdir. Ayrıca 2017’nin ilerleyen ayları içinde faizlerin yükseltilmesi beklenmemektedir. Bu yüzden yazımızın içinde saydığımız bankalardan konut kredisi talep edebilirsiniz. Yazımızda belirttiğimiz gibi Ziraat Bankası, Halkbank, İş Bankası ve Vakıfbank düşük faiz uygulayan bankaların arasında başı çekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.