Son günlerin en çok konuşulan konusu doların fiyatı gündemin en önemli konuları arasında yer alıyor. Dolara yatırım yapmak isteyenlerin büyük çoğunluğu yatırıp yapmaktan vazgeçiyor ya da bir süre daha bu düşünceyi askıya almak istiyor. Çünkü doların dengede durmaması, yatırım yapmak isteyenler için büyük bir engel diyebiliriz. Dolar düştü mü? Dolar düşecek mi? Dolar yatırım aracı kullanılır mı? Gibi birçok soru kafaları kurcalıyor.

Dolar yatırım aracı olarak kullanılabilir ancak son dönemlerin en riskli yatırım araçları arasında yer alıyor. Dolara yatırım yapmak isteyen birçok girişimci bir süre daha beklemeyi tercih ederken, bazı girişimciler ise yatırımlarına devam ediyor. Bu dönem içerisinde yatırım yapmak ne kadar mantıklı, tartışılır.. Geçen ay içerisinde değer kaybeden dolar tekrar canlanarak 7.8’leri görmeyi başardı. Doların düşmesi birçok vatandaşı sevindirirken birçok yatırımcıya da umut kapısı olmuştu. Ancak, dolardaki bu gerileme pek uzun sürmedi, 8 Aralık sabahı doların 7.8095 TL’den işlem gördüğünü belirtmek isteriz.

Dolar Ne Kadar Oldu, Dolarda Son Durum!

Dolar Ne Kadar Oldu, Dolarda Son Durum!

Dolar Düşecek Mi?

Dolar düşecek mi? Sorusuna cevap vermek şu günlerde pek mümkün olmuyor. Ekonominin farklılık gösterdiği bu günlerde dolarda büyük değişimler ortaya çıkması kaçınılmaz diyebiliriz. Dolar düştü derken bir bakıyoruz tekrar eski seviyelerine tekrar geri dönmüş.. Özellikle yatırımcıları daha çok yakından ilgilendiren kur fiyatları her geçen gün artarak yükselmeye devam ediyor olsa da, düşme endişesi; birçok yatırımcıyı korkutmaya yetiyor.

Yüksek kur üzerinden yatırım yapmak mantıklı mı ya da mantıksız mı? Sorusuna cevap vermek hiçte kolay olmuyor. Eğer dolara yatırım yapmak istiyorsanız, fiyatın düşmesini bekleyebilir ya da bu fiyat üzerinden yatırım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bize soracak olursanız, doların düşmesi şu an için pek mümkün gibi durmuyor. Kısa süreli düşüş yaşayan dolar, yükselişe geçerek 7.5 ve 7.8’leri gördü..