Dijital Deniz, Denizbank tarafından müşterilere sunulan bir şubesiz bankacılık hizmetidir. Dijital Deniz hakkında detaylı bilgi almak ve Dijital Deniz başvurusu yapmak için izlemeniz gereken adımları öğrenmek istiyorsanız yazımızı okuyun.

Şubesiz bankacılık hizmetleri her geçen gün artıyor. Yapı Kredi, QNB Finansbank ve Kuveyt Türk’ten sonra şimdi de Denizbank şubesiz bankacılık hizmeti sunmak üzere sahneye adım attı. Dijital Deniz adıyla müşterilerine şubesiz bankacılık hizmeti sunmaya başlayan Denizbank, bu konuda rekabeti daha da kızdıracak gibi görünüyor.

Sunduğu imkânlara ve hizmetlere bakıldığında diğer şubesiz bankacılık hizmetleri ile hemen hemen aynı olanaklara sahip olan Dijital Deniz, yine mobil bankacılık ve internet bankacılığı üzerinden hizmet vermekte. Şubesiz bankacılık isteyen müşteri sayısının her geçen gün arttığı ve müşterilerin de bu yönde bilinçlendiği şu zamanlarda artık her şeyin kolayı ve zahmetsizi bulunmakta.

Şubesiz Bankacılık Hizmetinin Avantajları Nelerdir?

Artık insanlar para göndermek ve fatura ödemeleri yapmak için banka şubelerine gitmek ve ATM önlerinde sıra beklemek istemiyorlar. Üstelik şubesiz bankacılık hizmeti veren bankalar müşterilerine ortak ATM’lerden masrafsız para çekme olanağı da sunuyor.

Şubesiz bankacılık hizmetleri saydığımız özellikleri ile hem müşterilerin açısından hem de banka açısından çok daha kazançlı ve masrafsız olarak görülüyor. Çünkü bankalar şube açma zahmetinden kurtuluyorlar. Ayrıca daha az personel ile daha çok müşteriye ulaşabiliyorlar.

Dijital Deniz Nedir?

Dijital Deniz şubesiz bankacılık hizmeti diğer şubesiz bankacılık hizmetleriyle pek çok benzerlik gösteriyorlar. Tıpkı diğer şubesiz bankacılık hizmetleri gibi, Dijital Deniz tarafından müşterilere sunulan imkânlar da birbirine benziyor. Bunlardan biri başvuru şeklidir. Dijital Deniz hizmetinden yararlanmak için ilgili internet sitesine girmeniz ve bilgilerinizi forma doldurarak başvuru yapmanız yeterli oluyor.

Başvuru sırasında bilgilerinizi doğru ve eksiksiz biçimde girmeniz önen taşıyor. Çünkü müşteri temsilcileri size güncel cep telefonu numaranızdan ulaşıyorlar ve sizin girdiğiniz adrese gelerek müsait olduğunuz saatlerde evinizde ya da iş yerinizde önemli belgeleri size imzalatıyorlar. Son derece kısa süren bu işlemlerden sonra hesabınız açılıyor ve hesap kartınız size teslim ediliyor.

Dijital Deniz Nasıl Kullanılır?

Dijital Deniz hizmeti size kampanyalar, indirimler ve düşük faiz oranlarıyla ihtiyaç kredileri sunuyor. Üstelik Dijital Deniz sayesinde FastPay hizmetinden de yararlanabiliyorsunuz. İhtiyaç kredisi almak istediğinizde mobil bankacılıktan ya da internet bankacılığından çok kolay ve hızlı bir şekilde kredi talep edebiliyorsunuz.

Kredi talebinize çok kısa süre içinde cevap veriliyor. Ayrıca kredinize onay verildiğinde şubeye gitmenize gerek kalmadan paranız hesabınıza yatırılıyor. Kredi tahsis ücreti alınmıyor. Sigorta yapılmıyor ve kefil gerekmiyor. Düşük faiz oranlarından yararlanarak masrafsız şekilde kredi alabiliyorsunuz.

Dijital Deniz şubesiz bankacılık hizmetinin sunduğu ihtiyaç kredisi Enpara tarafından sunulan ihtiyaç kredisi ile büyük benzerlik gösteriyor. Hemen hemen aynı olan faiz oranının yanı sıra masraf alınmaması, kredi tahsis ücreti olmaması, ayrıca sigorta ve kefil istenmemesi ile Enpara hizmetine çok benzemekte.