Bugunkü yazımızda ” Devlet Destekli Evlilik Kredisi 2016 ” konusunu irdelicez.Günümüzde birçok genç evlenmek istiyor ve evlenmek çok pahalı bir uğraş olduğu için evlilik  kredisi almak zorunda kalıyor. Ama bankalarda da son dönemde artan faiz oranları birçok çiftin evlilik kredisi almasını engelliyor. Bu yüzden devlet destekli evlilik kredisi almak mümkün tek yapmanız gereken  Aile ve Sosyal Politakalar Bakanlığı başvurmak olmalıdır. Baktığımız zaman aranan şartlar ise şu şekildedir faizsiz kredi almak için ;

Evlenecek kişilerin 18-24 yaş aralığında olması gerekmektedir

Türk Ceza Kanuna göre ağır suçlarlardan ceza almamak

Maddi olarak yetersiz olduğunu kanıtlamak

Bu kurallara uyan çiftler Aİle ve Sosyal Politakalar bakanlığına başvurup  %0 faizli kredi alabilir. Bu krediden sadece Türk vatandaşları yararlanabilmektedir durum böyle olunca bu kredi mültecileri ve göçmenleri kapsamaz. Toplam alınacak kredi 4 yıl içinde ödenme zorunluğu vardır evlendikten 1yıl içinde hemen çocuk sahibi olan çiftlere 1 yıl erteleme imkanı verilir.  Bu kredi türü maddi durumu elvermeyen genç çiftleri kapsadığı için yaş aralığı konulmuştur.

Evlilik kredisini çiftler bankalar aracılığı ile almaları gerekir bu yüzden başvurular ve itirazlar direk banka şubelerine yapılacaktır. Ayrıca devlet maddi durumu olmayan bireylere  çeyiz yardımı yapmaktadır. Devlet ailenin kutsallığı çervesinde 15.000tl kadar çeyiz yardımı yapmaktadır öyle ki bu yardımdan 27 aşmamış bireyler faydalanabilir  bankalardan çeyiz hesabı açmanız gerekir çeyiz yardımını erkekler ve bayanlar aynı anda alabilmektedir. Sitemizi takip ederek devlet destekli evlilik kredisi hakkında her şeyi bulabilirsiniz.

Sizlerde Devlet Destekli Evlilik Kredisi kullanarak sevdiğinizle beraber hayalinizdeki yuvayı kurabilirsiniz.