Devlet Destekli Kredi

Borsa Ne İşe Yarar?

Kredi kullanmak isteyen kişilerin büyük çoğunluğu daha avantajlı koşullar sunulması nedeni ile devlet destekli kredi kullanmayı tercih etmektedir.

Devlet Destekli Kredi Nasıl Alınır?

Bu kredi paketlerinin büyük bir bölümü faizsiz kredi desteklerinden oluşmakta olup geri ödemesiz krediler olarak ta bilinen hibe krediler de bulunmaktadır. Kredinin sunduğu avantajlar arttıkça aynı şekilde kredi kullanmak için aranılan koşulların ağırlığı da artmaktadır. Bu kredileri takip etmek isteyen kişilerin tek yapmaları gereken devlet destekli kredi başvurusu için yapılan duyuruları yakından incelemektir

KOSGEB Kredileri 

Devlet destekli krediler denildiği zaman akla ilk gelenlerden biride KOSGEB destekleri ve paketleridir. Küçük ve Orta ölçekli işletmelerin ekonominin dişlileri arasında ezilip gitmesini engellemek, işletmeleri desteklemek, gelişmelerinin önünü açmak ve yeni girişimcilere destek olmak amacı ile kullandırılan bu kredi paketleri her yıl yüzlerce kişinin hayallerine kavuşmasını sağlaması açısından son derece önemlidir.

Faizsiz Kredi Nasıl Kullanılır?

KOSGEB faizsiz kredi desteği konusunda en çok kredi kullandıran kurum olurken buna ek olarak AB hibe kredileri içinde son derece fazla bütçe ayırmaktadır. Ancak bu kredilerin hemen hemen tümü ekonomiyi desteklemek, yeni iş sahaları açmak ve ev hanımlarını ekonomiye kazandırmak amacı ile kullandırılan kredilerdir.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.