Devlet Destekli Konut Kredisi

Devlet Destekli Konut Kredisi
Devlet Destekli Konut Kredisi

İnsanları konut sahibi olmaya teşvik etmek amacı ile başlatılan devlet destekli konut hesabı her geçen gün daha fazla kişi tarafından ilgi görmeye devam ediyor.

Konut hesabı açan ve belirli bir süre bu hesapta para biriktiren kişilere birikimlerine göre değişmekle beraber 15 bin lira konut desteği verilmesi sağlanıyor.

Devlet Destekli Konut Kredisi 

Aslında pek çok kişi bu hesabın adını devlet destekli konut kredisi hesabı olarak biliyor. Ancak hesap konut kredisi kullanımını içermiyor. Hesabın amacı tamamen konut kredisi kullanarak ev sahibi olmak isteyen kişilerin gerekli olan birikimi yapabilmesi için teşvikte bulunmak. Konut kredisi peşinatı için para biriktiren kişiler aynı zamanda tasarruf yapmak için de cesarelendirilmiş oluyor.

Konut Hesabı Nedir?

Devlet tarafından para birikimini teşvik etmek amacı ile hazırlanan konut hesabı en az 3 sene en fazla 5 sene boyunca bankada açılan hesapta her ay düzenli olarak para birikimi yapılmasını gerektiriyor. Hesapta biriktirilen para tutarına göre değişen oranlarda ise devlet desteği alınmasına izin veriliyor.

Bu şekilde para biriktiren kişilerin 3 yılı doldurması koşulu ile en fazla 15 bin liraya kadar konut desteği alması sağlanıyor. Yani devlet sizin biriktirmiş olduğunuz paraya kendisi de 15 bin liraya kadar fazladan para ekleyerek toplu olarak para ödemesi yapıyor. Bu sayede ilk kez konut alacak olan kişilere destek verilmesi sağlanıyor.

Konut Hesabı Devlet Yardımı

Konut hesabı açan bankalar üzerinden yapılan para birikiminde en önemli kriterin devlet teşviği verilmesi olarak öne çıkıyor. Ne kadar konut kredisi yardımı alacağını öğrenmek isteyen kişilerin konut hesabı hesaplama işlemini bankalar üzerinden yapmalarına izin veriliyor. Bu sayede yapacağınız birikime göre alacağınız parayı önceden öğrenmenize  de izin veriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   En Uygun Bayram Kredisi Başvurusu [ 2018 ]

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.