Denizbank’tan Emeklilere Promosyon

Borsa Ne İşe Yarar?

Denizbank da emeklilere 2017 yılında promosyon verecek bankalar arasında yer alıyor. Emeklilere emekli maaşlarına göre 300 TL ila 450 TL arasında promosyon verilecek. Ayrıntılar yazımızda.

Emeklilere 2017 yılında SGK’nın protokol imzaladığı 16 banka tarafından promosyon verilecek. Promosyon ödemeleri Mart, Nisan ve Mayıs aylarında yapılacak. Emekliler promosyonlarını  emekli maaşlarına ek olarak ve peşin olarak alacaklar. Bu promosyon ödemelerinin yapılacağı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından Ocak ayında duyurulmuştu. Emekliler bu haberin ayrıntılarını öğrenmeyi beklemişti.

Promosyon Almak İsteyen Emeklilere Taahhütname Şartı

Promosyon almak isteyen emeklilerden bankalar tarafından bir taahhütname imzalamaları şart koşuluyor. Buna göre emekliler promosyon almak için bankalara, emekli maaşlarını üç yıl boyunca başka bankaya taşımayacakları konusunda taahhüt vermek zorundalar. Bu da bankanın, promosyon ödediği emekliyi üç yıl boyunca kendine bağlayacağı anlamına geliyor.

Promosyon ödemelerinin gündeme geldiğinden bu yana bankalar, emeklileri kendilerine bağlamak için birbirleriyle rekabet ediyorlar. Bu rekabete tüm bankalar katılmıyor. Ancak bazı bankalar emeklilere, emekli maaşlarını bankalarına taşımaları ve promosyon ödemelerini bankalarından almayı tercih ettikleri durumda kendilerine pek çok avantaj sunmayı teklif ediyorlar. Bu teklifler arasında kefilsiz ihtiyaç kredisi alma imkânı, kredi kartına bonus yükleme, kiralık kasaların yıllık fiyatlarında indirim ve benzeri çok sayıda avantaj bulunuyor.

Denizbank’tan Emekli Promosyonu Almanın Avantajları

Denizbank da emeklilere promosyon ödeyen 16 bankanın arasında yer alıyor. Ancak bu bankanın emeklilere pek avantaj sunduğu söylenemez. Ziraat Bankası gibi Denizbank da emeklilere sadece promosyon ödemeyi teklif ediyor. Yani promosyon ödemenizi Denizbank’tan almayı tercih ettiğinizde alacağınız şey sadece 300 TL ila 450 TL arasında bie promosyon ödemesi olacak. Ancak zaten emekli maaşınızı Denizbank’tan alıyorsanız ve bankanızı değiştirmek istemiyorsanız bu da sizin bileceğiniz bir seçim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   TEB Emekli Kredi

Denizbank emeklilere emekli maaşlarına göre hesaplanıp verilecek promosyonlar sunuyor. Buna göre 1000 TL’nin altında emekli maaşı alıyorsanız promosyonunuz 300 TL, 1000 TL ila 2000 TL arasında emekli maaşı alıyorsanız promosyonunuz 375 TL ve 2000 TL’nin üstünde maaş alıyorsanız promosyonunuz 450 TL olacaktır. Denizbank’tan promosyonunuzu alabilmeniz için promosyon başvurusu yapmanız gerekecektir.

Denizbank Promosyon Başvurusu Nasıl Yapılır?

Denizbank’tan promosyon almak üzere başvuru yapmak için öncelikle emekli maaşınızın Denizbank’ta olması gereklidir. Eğer emekli maaşınızı Denizbank’tan almıyorsanız maaşınızı bankaya taşımalısınız. Bunun için Denizbank şubelerinden birine nüfus cüzdanınızla başvurmanız yeterlidir.

Denizbank’tan promosyon ödemesi almak için başvuru yapmak istiyorsanız Denizbank şubelerini ziyaret edebilir ya da Denizbank internet şubesinden ve mobil bankacılık uygulamasından başvuru yapabilirsiniz. Bu sırada size maaşınızı üç yıl boyunca bu bankadan alacağınıza dair taahhütname gösterilecektir. Bunu okuduktan sonra onaylamanız promosyon ödemenizi almak için yeterlidir.

Denizbank’tan birden fazla maaş alıyorsanız ve ne kadar promosyon ödemesi alacağınızı merak ediyorsanız Denizbank buna da açıklık getirmiştir. Alacağınız promosyon ödemesi, maaşlarınızın toplamına göre verilecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.