Denizbank tarafından vadesiz hesabı bulunan müşterilerinin nakit sıkıntısı çekmemesi ve düzenli ödemelerinin sarkmaması adına sunulan Denizbank Kurtaran hesap artı para olarak kullanılmaktadır. Kredili mevduat hesabı olarak tanımlanan bu hesap ile vadesiz hesabınızda para olmasa dahi belirlenen limitler sınırında işlem yapmasına izin verilmektedir.

Denizbank kurtaran hesap kullanırken tüketicilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konu günlük faiz işletilmesidir. Bu nedenle kısa süreli nakit ihtiyaçlar için kullanılmalıdır ve kullanılan tutar mümkün olan en kısa sürede hemen kapatılmalıdır. Hesabı kullanmak istemeyen kişilerin ise Denizbank kurtaran hesap kapatma başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Hesabın bulunduğu şube üzerinden şahsen hesap kapatma başvurusunda bulunabileceğiniz gibi aynı zamanda internet şubesi üzerinden de kendi hesabınızı kapatabilirsiniz.

Kredili hesabın kullanılması durumunda Denizbank kurtaran hesap faizi hesaplama işlemleri günlük olarak yapılır. Yani kullanılan tutar üzerinden Denizbank kurtaran hesap faiz oranları hesaplanarak günlük olarak borç hesaplanır ve ay sonunda bu tutar hesaplanarak hesaba eksi olarak yansıtılır. Eksi olarak yansıtılan bu tutar ile ekside kalan tutarın toplam borç rakamı en geç 45 günlük takvim içerisinde kapatılmalıdır.