Türkiye’nin en çok kredi kullandıran bankaları arasında yer alan Denizbank kredi başvurusu için form dolduran müşterilerini değerlendirirken ilk olarak kredi notu ortalamasını dikkate almaktadır. Bugün kişinin içerisinde olduğu maddi durumu ve borç ödeme alışkanlıklarını en iyi ortaya koyan veri hiç kuşkusuz kredi notu ortalaması olarak kabul edilmektedir.

Denizbank Kredi Notum 

Kredi notumu öğrenmek istiyorum diyen kişilerin öncelikle tercih etiketleri yöntemlerden biri olan Denizbank kredi notu sorgulama hizmetinden yararlanmak isteyen kişilere farklı yöntemler sunulmaktadır. Bunlardan ilik Denizbank internet şubesi üzerinden kredi notu sorgulama hizmetini gerçekleştirmektir.

Denizbank internet bankacılığı sitesinden giriş yaptıktan sonra krediler kategorisinden sorgulamalarınızı yapmanız mümkündür. Krediler kategorisinde Findeks kredi notu butonunu tıklamanız durumunda Findeks risk raporu çıkarılarak size ulaştırılacaktır. Bu raporun bir bölümü de kredi notu ortalaması bilgilerinizi içermektedir.

Denizbank Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme 

Hiçbir bankanın böyle bir hizmet sunmadığı ile beraber Denizbank şubelerinde de ücretsiz kredi notu sorgulama hizmeti verilmemektedir.

Ücretsiz kredi notu sorgulama hizmetinden yararlanmak isteyen kişilerin sadece Findeks internet sitesi üzerinden sorgulama yapmaları gerekmektedir. Ancak ücretsiz kredi notu öğrenme hizmetinden yararlanmak isteyen kişilerin daha önce hiç kredi notu öğrenme işlemini gerçekleştirmemiş olmaları gerekmektedir.