En çok kullanılan kredi kartı markaları arasında yer alan Denizbank kredi kartı ürünleri ile dikkat çekerken Bonus Card platformu ile ortak çalışmaktadır. Yani Deniz bonus kredi kartı alan kişiler bonus kredi kartı kampanyaları ve avantajlarından yararlanabilmektedir. Denizbank kredi kartı başvurusu için kullanılabilecek farklı kanallar bulunmakla beraber bunlardan ilki ve belkide en kolayı Denizbank şubeleri üzerinden kimlik belgesi ile şahsen başvuruda bulunarak kredi kartı başvuru formu doldurmaktır.

Bir diğer yöntem ise Denizbank internet sitesi ya da Denizbank internet şubesi üzerinden Denizbank kredi kartı başvuru formu doldurmaktır. Bu işlemin ardından banka kimlik numarası üzerinden sorgulama yaparak kredi notu ortalaması ve aylık gelir tutarınız gibi bilgilere ulaşacak ve bu bilgiler eşliğinde kredi kartı başvurunuzu onaylayacak ya da kredi kartı başvuru reddi kararı verecektir.

Özellikle de düşük kredi notu ortalaması olan ya da kara listede olanlara kredi kartı verilmesi kesinlikle söz konusu değildir. Bunun haricinde çok sayıda kredi kartı olan ve bunların ödemelerinde gecikmeye düşen kişilerin de yeni kredi kartı başvuruları bankalar tarafından ince elenip sık dokunmakta ve kapsamlı bir inceleme sonucu kişinin aylık geliri yüksekse bir ihtimal onaylanmaktadır.