İçindekiler

Ülkemizde faaliyetlerini sürdüren çeşitli bankalar mevcuttur. Bu bankalar müşterilerin talepleri doğrultusunda işlemler yapmakta olup, müşteri memnuniyetini üst noktada tutmak zorundadırlar. Bankacılık sistemi için en önemli altın kural müşteri memnuniyeti olmuştur.

Bankacılık sistemi küresel finans sisteminin tabandaki bireylere veya kuruluşlara dokunan bir noktadır. Bankalar hem kendi aralarında hem de işlem yaptığı ülkenin mevcut kanunları önünde sorumludurlar. Mevcut sistemin bankalar arasında sağlanması ile sistem ortak olarak denetlenme imkânına kavuşturulmuştur.

Neden Evrak İsteniyor ?

Çevremizde faaliyetlerini sürdüren bankalar şubeleri ile hizmet vermektedir. Bankaların müşterilere en çok sunduğu hizmet şüphesiz kredi hizmetleridir. Bireylerin gerek konut, gerek taşıt veya ihtiyaç kredi taleplerini karşılamak için yoğun bir kampanya sunabilmektedirler.

Bankalar arasında rekabet gün geçtikçe artmakta ve bu rekabetin olumlu yansıması müşteriler tarafından takdir edilmektedir. Kullanılacak kredi miktarında yapılacak cüzi bir faiz indirimi bile müşterinin kazancı olarak görülmektedir.

Bankalar kredi çeşitliliği olarak sundukları hizmet ile bireyleri kendi bankalarından işlem görmeleri konusunda teşvik edici adımlar atmaktadır. Uygun faiz oranı, uygun vade farkı ve uygun ödeme planları ile müşterilerin dikkati çekilmeye çalışılmaktadır.

Kredi faiz oranlarının belirlenmesinde şüphesiz en önemli kurum Merkez Bankasıdır. Merkez bankasını uygulayacağı politikalar ile ülkede işlem yapan bankalar bu politikalara uygun olarak davranmak zorundadırlar.

Bu politikalar ile sistem toplu bir şekilde denetim altında olabilmektedir. Bireylerin kredi başvurusu yapmadan önce bankalar ile ön görüşme gerçekleştirmeleri bireylerin faydasına olan bir durumdur. Bu görüşme ile ön bir kredi çalışması yapılabilmekte ve bireyin karar verme sürecinde kendisine yardımcı olunmaktadır.

Kredi başvurusu yaparken bireyler ödeme imkânlarının dikkate alınmasını talep eder ve buna göre bir ödeme planının kendisine sunulmasını isteyebilir. Banka şubesi talepleri dikkate almak zorundadır. Zira bu talep ile kişinin tercihi sabit olabilmektedir.

Denizbank Kredi Başvurusu için gerekli evraklar nelerdir ?

Denizbank üzerinden gerek ihtiyaç, gerekse konut kredi başvurusu yaparken sizden aşağıdaki evrakları istemektedirler.

  • Nüfus cüzdanı aslı
  • 4 adet vesikalık fotoğraf
  • Son 1 ay içersinde adınıza düzenlenmiş fatura
  • Kredi tutarınız 100.000 tl üzerinde ise çalıştığınız yerden maaş bodrosu

yukardaki evraklar ile sizlerde rahatlıkla size en yakın denizbank şubelerinden kredi başvurusu yapabilir hayalinizdeki ev veya konut’a rahatlıkla kavuşabilirsiniz.