İnternetten havale yapmak istiyorum diyen kişilere bankaların masrafsız havale yapılmasına izin vermesi sayesinde günümüzde internet bankacılığı kullanıcı sayısı her geçen gün artmaktadır. Şubeden havale yapmak isteyen kişilerden son derece yüksek havale ücreti tahsil edilmesi de kişilerin internet kanalına yönelmelerine neden olmaktadır.

Bu bankalardan biri de Denizbank internet bankacılığı sistemidir. Denizbank internet bankacılığı para gönderme işlemini yapmak için kişinin ilk yapması gereken Denizbank internet şifre alma işlemini gerçekleştirerek hesabına giriş yapmasıdır. Denizbank internet şubesi girişinin ardından kişi para aktarma kategorisinden havale ya da EFT seçeneklerini tercih etmeleridir. Parayı Denizbank şubeleri arasında yer alan başka bir hesaba gönderecekseniz bu durumda Denizbank internetten havale kategorisini seçmeniz gerekmektedir.

Başka bankaya para göndermek için ise Denizbank internetten EFT seçeneğini tıklamanız yeterli olacaktır. Açılan ekranda bankanın sizden istediği karşı tarafın isim ve hesap numarası bilgilerini seçerek internetten havale ya da EFT yapma işleminizi tamamlayabilirsiniz. Denizbank internetten havale ücreti 1.8 lira ücret tahsil edilmekte olup Denizbank şubeden havale işlemlerinde ise tahsil edilen ücret 36 liradan başlamaktadır.