Emeklilerin en büyük hayali olan kendi evlerine sahip olma isteklerini Denizbank destekliyor. Denizbank emeklilere özel konut kredisi kampanyası ile artık çok daha kolay bir şekilde kendi evinizin sahibi olabilir, düşük taksitlerle gerçekten kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz. Denizbank emekli promosyon çalışmaları arasında yer alan konut kredisi kampanyası ile çok daha uygun koşullarda ev sahibi olmanıza olanak sağlarken aynı zamanda esnek vade seçenekleri ile de kolay ödeme imkanı sunmaktadır.

Maaşını Denizbank şubeleri üzerinden alan ya da emekli maaşı taşıma kampanyalarından yararlanarak maaşını Denizbank’a taşımak isteyen emeklilerin yararlanabileceği kampanya kapsamında 120 ay vadeli konut kredisi kullanma fırsatı sağlanıyor. Üstelik emekliler için konut kredisi kampanyasında kredi tahsis ücreti de alınmıyor. Yani dosya masrafsız konut kredisi kullandırılıyor. 60 ay vadeli konut kredisi kullanmak isteyen kişilere yüzde 1,15 konut kredisi faiz oranı sunulurken 60-120 ay vadeli konut kredisi kullanmak isteyen emekliler için ise konut kredisi faiz oranları yüzde 1,16 seviyesine çekiliyor.

Konut kredisi dosya masrafı tahsil edilmezken Denizbank konut kredisi ekspertiz ücreti ile diğer masrafların toplamı olarak ise 755 lira tahsil ediliyor. Bu ücretlerden 600 lirası konut kredisi ekspertiz ücreti olarak tahsil edilirken kalan tutar olan 155 lira ise taşınmaz rehin ücreti olarak alınıyor. Bilindiği üzere konut kredisi kullandırımı karşılığında bankalar satın alınan konut tapusu üzerine ipotek şerhi konuluyor ve bu şerhin konulması için belirli bir ücret tahsil ediliyor. Denizbank şubeleri üzerinden konut kredisi başvuru formu doldurabilir, emekliliğinizi kendi evinizde geçirebilirsiniz.